Son güncellenme :15.11.2019 15:13

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > HER KöŞESi AYRI GÜZEL….! (1)

15.11.2019 Cum, 15:13

Türkiye’de her köşesi ayrı güzel olan neresi? Hangi şehir ve hinterlandı deseler….Hiç düşünmeden “Muğla” derim. Doğup, büyüyüp yıllarımı verdiğim şehir olmasının dışında; bunu hak etmesinin etkili olduğu Güzel MUĞLA için aslında çok şey söylemek gerekir. Muğla antikçağlardan bu yana her dönem önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmasının yanında doğal güzellikleriyle de ülkenin en önemli Turizm destinasyonları arasında yer alıyor..
Hem dinginlik hem de eğlence arayanların isteklerine cevap veren şehir…..İlçeleriyle ülke turizminin adeta başkenti…Muğla eşsiz güzellikteki mavi koylariyla”Nevar bu Muğla da” dedirtecek kapasiteye sahipgörülmesi,gezilmesi gereken bir yer….Busoruya”Ne ararsanız var..”denilebilir..çünkü Muğla her köşesiyle yaşanması gereken bir şehir. Haksızlık olmasın ülkemin her bölgesi güzel ve görülmeye değer..
Neler görebileceğiniz konusunda bir özetleme yapmam gerekirse. Çağlar öncesi hayattan kalıntılar onlarca antik kentle karşınıza çıkar Muğla’da… Gelenekten ve gelecekten izler, hayata geçirilmeye hazır projelerle de karşılasa bilirsiniz. Ayrıca havada uçmak, Bir de denizin maviliklerini dalarak görmek isterseniz. Bu da istekleriniz dâhilinde olur. Ayrıca Ege denizinin Kuşadası kıyılarından başlayıp çıkılan MAVI Yolculukta gezsek, yüzlerce doğa harikası koy gorsek,istediğimizyerde demirlesek ve konaklasak. Tekrar tekrar turumuza devam etsek. Ve yolcuğumuzu Antalyada bitirsek. Yıllarca hafızalardan silinmeyecek muhteşem koyları görmüş olmanın o doyumsuz görsellerini de fotoğraflanmanızla ölümsüzleştirmenin değmeyin keyfine…!
Deniz olmasa da olur..Şöyle sakindir gol kenarı var mi? Derseniz Köyceğiz ve Bafa golleri sizi bekliyor..Bir tarafta deniz,Bir tarafta göl,Bir tarafta harika doğasıyla…Yeşilin vemavinin o muhteşem ahengini yüreğinizin birköşesinde hissedersiniz..Denizi,gölü,kanali bir arada görebileceğiniz tek yer burası olsa gerek.Bin Köyceğiz golünden tekneye,gir Dalyan kanalına,carettalarla,mavi yengeclerle,Kayamezarlarının hemen yanından gecip;Dünyadaeşi benzeri olmayan iztuzunun hemen içindenDalyan ağzına gir ve kanalla,denizin birleşmesine şahit ol…Bu şahane oluşumu bırakın Turkiye’yi yeryüzünün hicbir ülkesindekolaylıkla göremezsiniz.. (HAFTAYA DEVAMEDECEK)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.