Son güncellenme :17.06.2020 12:59

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > HER BABA HASTIR..HER BABA CANDIR…!!

17.06.2020 Çar, 12:59

 

Yıllar önce bir film izlemiştim.. O zamanlar izlediğim filmin o kadar çok etkisi altında kalmıştım ki. Tarifi imkansız.. Anlatılması bir hayli uzun sürecek.. Hazzı ise inanılmaz keyifli bir film. Neresinden bakarsanız bakın olağanüstü konulu bir film. Yanı kısacası film üstü bir film. Yıllar öncesi sinemada film izlemenin keyfi bambaşka idi… Arkadaşlarımla sözleşir. Soluğu sinemada alırdık. Kaç film izledik…Hangileri beni ve arkadaşlarımı çok etkiledi bilemem ama….Çok ödüllü ” BABA “filmini diğer filmlere tek geçerim.Yas gruplarım iyi hatırlarlar. Eskiden renkli sinemaskop olan filmler en az 3,5/4 saat devam ederdi. Tabii ki yaratıcı ve olağanüstü senaryolarının verdiği keyifle heyecanla bu filmler izlenirdi..Tipki”BABA”filminde olduğu gibi….

Geçen hafta sıkıntıyla TV’de kanalları dolaşırken “x”kanalda Dön CORLEONE karakterine hayat veren Marlon BRANDO’nuno meşhur “BABA 1” filmini görünce hiç soluksuz üç saat boyunca o muhteşem filmi seyrettim. En büyük şansım filmi başlangıcında yakalamamdı. Çok mutlu oldum. Tekrar görsem bir daha izlerim O kadar..O gün fragmanda “BABA 2″filminin bir sonraki hafta, yanı bundan iki gün once vizyona gireceğini öğrenince hiç kaçırmadım.. O gün bekledim..O filmin devamını yine keyifle izledim. Bu kez oğul CORLEONE’ye hayat veren güçlü karakter Al PACINO’nun keyifli rolüyle inanılmaz saatleryaşadık..Hem geçmiş sinema günlerinden, hem de geçen hafta ve iki gün önce yaşadığım o enstantaneleri size keyifle anlatabilirim. Hiç sıkılmadan. İnsan sevdiklerinden sıkılır mı? Kendinizi benim yerime koyun bana hak vereceksiniz. Bu filmler bize babaların ağırlığını anlatır.. Yanı “Babalar hastir;Babalar candır”…Diyebilmenin en büyük hazzını yaşarken yıllar önce aramızdan ayrilan”Babalarin Babasi”diyevasiflandirdigim çok değerli Baba’mı rahmetle anıyorum. Cenneti mekan olsun. Etrafı ışıkla aydınlansın..

Bu pazar yanı uc gün sonra bu yılın BABALAR GÜNÜNÜ kutlayacağız. Alışılmış tablonun bir başka benzerini yaşayacağımız yine bu günde her biriniz değerli babalarınızın bu güzel gününü kutlayacaksınız ama babaların değerinin bir günle sınırlı olmadığını, onların varlığının size verdiği sıcaklığın bir güneait olmadığını bilmenizi istedim. Onlara hiç bir şekilde hediye veremeseniz de….Kalbinizin sıcaklığını ona hissettirmeniz..Yeterde..Artar bile. Babanızla olan bu anlamlı birlikteliğinizin daim olmasını diliyorum..

Yıllar gelip geçiyor. Bu yıl,birsonraki yıl ve diğer yıllar. Anlayacağınız yasadığımız sürece bir çok özel gün ve adlandırılmış günler gelip, geçecek.. Ama hayat devam ettiğince görecek, bilecek ve yaşayacağız.Babacigimi yıllar önce çok uzun bir yolculuğa uğurladım ama o benim hep kalbimde yaşayacak..Cok değerli arkadaşlarımın, dostlarimin,okurlarımızın ve bilmediğim tüm Babaların “BABALAR GÜNÜNÜ “en kalbi duygularımla kutlarım..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.