Son güncellenme :24.06.2020 10:19

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > HAZAR AYAZ BEBEK…!

24.06.2020 Çar, 10:19

HAZAR AYAZ BEBEK…! - Defne Bilgivar

2020 yılında bunca kızılca kıyamet koparken hayata gözlerini açan ve geçen ay dünyaya gelen Hazar Ayaz Bebek yeryüzünün en yeni bireylerinden biri olmanın mutluluğunu aklı kemale erdiğinde anlayacak… Ancak şu anda neyin ne olduğunu bilmediği için etrafına sadece bakınmakla yetiniyor. Allah nazarlardan saklasın… Allah ona uzun ve keyifli, başarılı bir ömür nasip etsin. Biz onu çok sevdik. Hafif sallandığında yüzünde tatlı tebessümle uyuması…Her şey zamanla değişime uğruyor.. Küçükler büyüyor.. Büyükler ise yaşlanıyor.. Gün gelecek Hazar Ayaz Bebek’te büyüyecek.. Tek isteğim ve isteğimiz Hazar Ayaz Bebeğin annesi ve babasıyla mutlu bir şekilde büyümesini dilemek…Gazetemiz çalışanı Sinan ve eşi Gamze Boyacının tatliş oğulları Hazar Ayaz’ın yeni dünyaya gelişini kutlamaya gittiğimiz geçen hafta sonunun Cumartesi’si bizim için çok anlamlı idi..

Yerleşikle gittiğimiz o gün hava inanılmaz güzeldi. Tatlı bebek ziyareti sonrası Gazetemizin sahibi İsmail bey ,eşi Sabire hanım ve oğulları Erenle. Bendeniz ve eşim Şeydi ile arkadaşımız Turgay’da bize eşlik etti..O gün Yerkesik yaylasında İsmail beyin bizi götürdüğü bir kaç ziyaret sonrası…Yaz mevsimi boyunca yayladaki evlerinde ikamet eden İsmail beyin Annesini ve Babasını ziyarete gittik. Bizi o kadar içten ve güler yüzle karşıladılar ki. Bu samimi tavrın, tertemiz bir yayla havasının katma değeriyle bize dönüşü muhteşemdi.. Oyayla evinin girişindeki ıhlamur ağacının o mis gibi kokan…Parfüm kokusunu andıran halibeni,dolayısıyla bizleri adeta mest etti..O güzel koku hala genzimde. Burnum adeta o kokuyu hala alıyor. Evin önündeki bahçeye ekilen ürünler belli bir süre sonra büyüyecekler ve yemyeşil bir alana dönüşecekler.. Hele o kırmızı eriğin tadı inanılmazdı. Çok daha önemlisi o erik ağacının altındaki masa sohbetimiz ve çay faslımız harikaydı. Belli bir süre sonra akşamın ilerleyen saatinde bizi bırakmayıp akşam yemeği için teyzenin yaptığı hazırlık bizi çokmahcup etti. Neşeli bir akşam yemeğinden sonra teyze ve amcayla vedalaşarak o güzel yayla evinden ayrıldık. Saat 22.00 sularında İsmail beyin yaylanın çok meşhur Musalla kır kahvesinde bize ikramını sağladığı Türk kahvesi keyfi güzeldi.. Temiz havalı bir ortamda sohbetimiz hem görülmeye, hem de dinlenmeye değerdi…O günün güzel geçen saatlerinin resmi gözlerimizin önünde Muğlaya döndük..

Doğrusu hepimiz için değerli bir hafta sonuydu. Güzel bir havada… Bu havayı teneffüs ederek… Ve de içinde ağızlar dolusu sohbetimizle ne güzel bir gündü. Birbirini anlayan… Dahası seven insanların bir arada olmasıyla yapılan sohbetin, atılan kahkahanın keyfine hiç doyum olmuyor. İnanıyorum ki böyle ortamlarınızda sizin için şahanedir.. Gerek Hazar Ayaz, gerekse Yerkesik geçen cumartesi bize güzel bir gün yaşattı.. Benim için çok doğaldı.. Sadece bu enstantaneyi paylaşmak istedim..
Ömrünüz boyunca güzel ve özel olan her şeyi kalbinizin daima derinliklerinde hissedin..!

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ALİ KÖKCÜ

SİNAN BOYACI OĞLUMA. KIZIM GAMZEYE VE NEŞEMİZ ŞUAN HER ŞEYİMİZ OLAN TORUNUM HAZAR AYAZ BOYACI İÇİN GÜZEL PAYLAŞIMLARINIZ VE ZİYARETİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BİRAZ GEÇ YAZABİLDİM ÇÜNKÜ HASTANEDE BABAM YATIYOR…İSMAİL BEYE TURGAY BEYE’DE AYRI AYRI TEŞEKKÜRLER..

02.07.2020, 12:15