“Hayatın kanatsız melekleri hemşireler”

Muğla Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Gürbüz Akçay bir mesaj yayınlayarak Hemşireler Haftasını kutladı. Hemşireliğin  güç çalışma şartlarında insan sevgisiyle dolu, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını...

“Hayatın kanatsız melekleri hemşireler”

Muğla Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Gürbüz Akçay bir mesaj yayınlayarak Hemşireler Haftasını kutladı. Hemşireliğin  güç çalışma şartlarında insan sevgisiyle dolu, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor ama onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirten Akçay; “Hemşireler “Hayatın Kanatsız Melekleridir.” Bugün dünyada ve ülkemizde hemşireliğin temel sorumluluğu; toplumun sağlığını yükseltmek, sağlıklı bireyin sağlığını korumak, hastalık halinde tedavi ve rehabilite edici hizmetleri vermektir. Hemşirelerimiz bu sorumlulukları yerine getirirken, değişen sağlık ihtiyaçları kapsamında hasta haklarına, hasta yakınının beklentilerine en uygun şekilde cevap vererek verimli ve etkin bir sağlık hizmeti sunma gayreti göstermektedirler. Sağlık hizmetlerinin hızlı, kaliteli ve ulaşılabilir düzeyde verilmesi hekim, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarından oluşan ekip ile mümkündür. Hemşirelik mesleği de sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde ve geliştirilmesinde çaba harcayan bu ekibin temel dayanaklardan birisidir.

İlk olarak dünyada 1954 yılından beri güzel ülkemizde de 1964 yılından beri hemşire Florence Nightingale' in doğum günü olan 12 Mayıs hemşireler günü olarak, takip eden hafta da 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası olarak kutlanmaktadır. "Önce İnsan" diyerek halka hizmeti ilke edinmiş, insanların sağlıkları için çok önemli ve kutsal bir görevi yerine getiren, tüm hemşirelerimizin "Hemşireler Gününü" ve “Hemşireler Haftasını”  kutlar, sağlık, mutluluk ve meslek hayatlarında başarılar dilerim.”dedi.

Bu haber toplam 224 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.