Muğla Haber Gazetesi

HALKIN BİLDİĞİNİ HALKA ANLATMAYA GEREK YOK!/ MUSTAFA YILDIRIM

HALKIN BİLDİĞİNİ HALKA ANLATMAYA GEREK YOK!/ MUSTAFA YILDIRIM
Mustafa Yıldırım( atillatahaa@gmail.com )
15 Şubat 2021 - 9:27

Merhaba sevgili okurlarım bu gün direk soru ile gündeme başlamak istiyorum.

Halkın bildiğini halka anlatmaya gerek var mı? Bu konuya değinmemdeki sebep geçtiğimiz günlerde Muğla da yapılan 7 inci ak parti olağan kongre ye katılan kongre harici günlerde Muğla’mıza adımını atmayan Sayın Numan Kurtulmuş beyefendi hoş gelmiş sefa gelmiş bir lafımız yok, ama şunun da bilinmesi gerekiyor ki kongre seçimi demokratik yollarla yapılmadığı çok açık. Acaba bu adaletsiz seçim sadece Muğla için mi yoksa her ilde aynı yöntem ile mi gerçekleşiyor? Evet, tam da bu noktada seçimden sonra ziyaret etmiş olduğu yerlerde bu soruyu sormak için haberciler olarak sorumuzu hazırladık. Sormak için can atıyorduk ki ne hikmetse kongre ile ilgili soru ve cevap vermeyeceğini söyledi. Nitekim bizler bunu anlayış ile karşıladık.

Buradaki asıl mevzu basın mensuplarının sorusuna cevap vermemesi değil zaten soruya cevap vermemesinden sorunun cevabını almış olduk.

Gelelim yukarıda yazmış olduğum “ Halkın bildiğini halka anlatma mevzusuna “Sayın genel başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş Muğla’da katılmış olduğu AK Parti 7. Olağan kongreden sonra basına açık olan STK toplantısına katıldı. Bizler ne konuşacak, Muğla’mız için bir takım fikirler mi söyleyecek diye umut ederken, Numan Kurtulmuş Bey ağzını bütün ülkenin ve insanların bildiği Akdeniz arama tarama çalışmaları, Azerbaycan Karabağ topraklarını geriye almasını, vb. konuları basın mensupları önünde dile getirdi.

Peki, halkın medyanın ve gazetecilerin ve tüm Türkiye’nin bildiği bir konuyu konuşmasının ne gereği vardı? İnsanlar ve basın mensupları sizden Muğla’nın gündemine dair sözler beklerken neden bilindik konuları ortaya atıyorsunuz?

Neden mi?

Çünkü Muğla’nın gündemi ile ilgili olarak herhangi bir fikirleri olmadığı düşüncesindeyim. Ya da toplantı salonunda basın mensuplarına sizler bunları haber yapın başka şeylere karışmayın der gibi bir çaba içerisinde olduğunu düşünüyorum.

Sonra gazetelerde çıkan haberleri gördük zaten.  Haberlerin oluşturduğu başlıklar;

“Genel Başkan Yardımcısı Muğla’ya geldi”, “STK’lar ile görüştü” ve gündemin de Akdeniz, Azerbaycan konuları vardı.

Asıl konu Muğla olması gerekirken, ya da vatandaşın ve esnafın zor durumunun nasıl düzeltilebileceği konularına değinmesini beklerdik. Halkın bildiğini halka tekrar tekrar söylenmesinin ne gereği var? Bütün Muğlalılar sizlerden Muğla için yapılacak yatırımlar, gibi sözler bekliyordu. Ayrıca yatımlar demişken şuna da değinmeden geçemeyeceğim.

Geçmiş yıllarda yatırım yapılarak kurulmuş olan kireç sanayi fabrikasının bir yılı aşkın bir süre kapalı durumda olduğunu biliyor musunuz? Söze geldiği zaman yatırımlardan istihdamdan bahsediyorsunuz. Bir fabrikanın farklı gerekçelerle kapatılması ve o fabrikada çalışan 80’i aşkın evine ekmek götürme gayretinde olan işçilerin durumu göz ne olacak? Yoksa sayın devlet büyükleri Muğla ilinde olup biten durumlardan bihaber mi?

Bizler demokrasinin dördüncü kuvveti olan yani gazeteciler olarak halkın sesini yukarıdaki mercilere duyurmak istiyoruz. Belki de duyuluyor ama aldırış dahi edilmiyor olabilir mi?

Sayın Numan Kurtulmuş Beyefendi ve diğer devlet erkanları eğer halkın sesini duymuş olsaydınız kongreye değil, STK toplantısında değil, 50 yıldır işleyen kireç sanayi fabrikasını ziyaret eder, işsiz kalmış olan vatandaşların sorununa çözüm bulurdunuz.

Sonuç itibari ile sizlerde birer devlet erkanı değil misiniz? Deyim yerinde ise sayın devlet büyükleri, Muğla’mıza her ne sebep ile gelirseniz gelin, sadece dört duvar arasında toplantıya katılmak için değil, dört duvarın dışında esnafın durumunu, halkın durumunu incelemenizi görmenizi bekliyoruz…

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha