Gürün Aday Adaylığını açıkladı

CHP’de Muğla’nın Büyükşehir Belediye Başkan aday aday sayısı dörde çıktı. Belediye Başkanlarının aday adaylığı başvuru süresinin son gününde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunu yapan ve...

Gürün Aday Adaylığını açıkladı

CHP’de Muğla’nın Büyükşehir Belediye Başkan aday aday sayısı dörde çıktı. Belediye Başkanlarının aday adaylığı başvuru süresinin son gününde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday adaylığı başvurusunu yapan ve aday adaylığın açıklayan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, kendisinin de diğer adaylar gibi parti tüzüğüne göre hareket edeceğini ve aday belirleme sürecine katılacağını açıkladı.

“Tüzüğe uymak zorundayız”

CHP İl binasına aday adaylığı başvurusu için eşi Gülsün Gürün ile gelen Osman Gürün’ün başvurusunu alan İl Başkanı Mustafa Öztürk, “Aday adaylarının başvurusunun bugün son günü. Sayın Başkanımız halen belediye başkanı. Aslında yanlış bir uygulama bence. Belediye Başkanlarının aday adayı olması bence pek hoş değil. Başkanımız Büyükşehir belediye Başkan aday adaylığı dosyasını getirdi” dedi.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Osman Gürün, aktif başkanların müracaatlarının genel merkez tarafından ayrıcalık yapılmadan bir disipline bağlandığın belirterek, “ 2 Eylül saat 17.00’ye aday adaylığı müracaatı son olduğu için biz de yasal süre içinde müracaatımızı yapıyoruz. Aday olan arkadaşlarımızın hepsi çok değerlidir. Bugüne kadar aday adaylığını açıklayan arkadaşlarımızın hepsi Muğla’nın ve ülkemizin menfaatleri açısından hizmet verecek. Tabi ki başvuru yapan aday adaylarından bir isim aday olacak. Ben de bu aday adaylarından birisiyim. Bizzat aday adaylığımı il başkanımıza takdim edeceğim. Sonuç itibari ile biz parti tüzüğümüze bağlıyız. Adaylık ile parti tüzüğümüz ve tüzüğümüzün ilgili maddeler açık. Bu konuda Parti Meclisi’nin aldığı karar ile PM MYK’ya, MYK’dan seçilen 5 arkadaşımıza ön çalışma yapması için yetki verdi. Bu beş kişi aday adaylarının müracaatları ile ilgili son şeklini verecek. Tüm Türkiye kamuoyuna yöntemi ve adayları belirleme şekillerini ifade edecek. Hepimiz sabırla bu süreci beklememiz gerekiyor. Eğer ben CHP’nin bir üyesi isem, o tüzüğün tüm maddelerini hiç itirazsız kabul ediyorum demektir. Eğer tüzükteki bir maddenin işleyişine itiraz ediyorsam istifa etmem gerekiyor. Tüzüğümüzün amir hükümleri ne gerektiriyorsa ve Genel Merkezin verdiği karar hepimiz saygı duymamız gerekiyor. İl başkanımızın defalarca söylediği gibi biz hedef olarak Muğla’yı 13+1 olarak düşünüyoruz. Bu seçim için söylenmiş mutad sözler değil. Yapılan incelemeler ve değerlendireler, eğer seçim atmosferinde büyük bir hata yapmaz isek 13-+’in altına imza atabiliriz. Büyükşehir ve 13 ilçeyi kazanmak için çalışacağız” dedi.

Bu haber toplam 102 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.