Muğla Haber Gazetesi

GEKA’nın eğitime desteği sürüyor

GEKA’nın eğitime desteği sürüyor
23 Ocak 2015 - 16:48

Güney Ege Bölgesi’ndeki kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitimleri almalarını sağlayan GEKA’nın Teknik Destek programı kapsamında şimdiye kadar 5223 kişi yararlanırken, son dönemdeki projelerle birlikte bu sayı 6 bin 475 kişiye ulaşacak.

Bölgedeki yerel aktörlerin kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla GEKA tarafından yürütülen Teknik Destek Programı kapsamında, kurumlar 15 bin TL’ye kadar eğitim ve danışmanlık desteği alabiliyor. Programa proje başvuruları tüm yıl açık olup başvurular 2 aylık dönemler halinde alınıyor.

Ajansın ilk kez 2013 yılında toplam 500 bin TL bütçe ile kamuoyuna ilan ettiği Teknik Destek programından bölgedeki 55 kurum yararlanmıştı. Özellikle proje yazmaya yönelik eğitimlerin ağırlıkta olduğu 55 proje kapsamında bölgedeki kurum ve kuruluşların çalışanları stratejik plan hazırlama, diksiyon, iletişim, fizibilite hazırlama, kalite yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, stres yönetimi, coğrafi bilgi sistemleri ve liderlik yönetimi vb. konularda eğitim aldılar.

2014 yılı şubat ayında toplam 700 bin TL bütçe ile kamuoyuna ilan edilen Teknik Destek Programında toplam 69 proje desteklenmeye hak kazandı ve program kapsamında bölgedeki çeşitli kurumlara; proje yönetimi, beden dili ve iletişim, pazarlama, kooperatif yönetimi, oyun terapisi, yaratıcı drama, fizibilite ve mimari proje hazırlama, zeytinyağı tadımı, marka yaratma, basına yönelik haber yazma ve mizanpaj, kurumsal imaj yönetimi, dış ticaret, inovasyon, kriz yönetimi ve liderlik yönetimi vb. konularda eğitimler verildi.

Yerel yönetimlerin başta kurumsal kapasite ve yerel kalkınma kapasitesini artırıcı faaliyetlerine destek olduklarını söyleyen GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, “Bölgemizdeki yerel yönetimler; Ajansımızın verdiği desteklerle kurumsal mükemmellik yolunda emin adımlarla ilerleyerek yerel, bölgesel ve ulusal kalkınmaya katkı sağlamaktadır. Zengin Beşeri Sermaye, Güçlü Toplumsal Yapı gelişme eksenindeki önceliklerimiz doğrultusunda, Ajansımız personeli ve teknik destek programı marifetiyle Bölgemizde şimdiye kadar 7.000 kişiye eğitim verdik. Bu yolla bölgenin proje yazma kültürünü geliştirmeye çalışıyoruz ve bu konuda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Alata son olarak, bölge kalkınmasına hizmet edecek projeleri 2015 yılında da destekleyeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha