Son güncellenme :06.05.2020 0:18

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > FIRSATI GANiMETE ÇEViRMEK…!!         

06.05.2020 Çar, 0:18

 

Hayatta ele geçen fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek, gelecek adına insanın kendisine ve yaşam kalitesine sağladığı yarardır. Ne tabii ki fırsatı ganimete çevirmek Bunun aksi ne olabilir? Diye sorarsanız. Akla gelen şeyler insana ve insanlığa pek yararı olmayacak türden haller,işlerdir ki hiç kimseye de zerre yararı olmaz. Hayatımız boyunca yaşadığımız ve kıstasımızda olan tavırlar bizi ya. İyiliğe sevk eder. Ya da kötülüğe. İyilik bizden yana olsun. Bizim kötülükle ne işimiz olur demeyin. Öyle ya “Düşmez, kalkmaz bir Allah”. Der büyüklerimiz.. Geçmişten bu yana hafızamızın bir köşesine yer etmiş.. Ya da kulağımıza küpe olmuştur. Kendi lehimize olan işler neyse de. Peki toplumu yaralayacak hal ve hareketler, mesela ederinin çok üzerinde tespit edilmiş fiyatlarla..”Ne oluyor, biz nereye gidiyoruz..”Demekten kendimizi alamıyorsak.. Öyle ki satın aldığımız her urun ister sebze,meyve;isterse diğer nesneler o kadar pahalı ki..!Neyi nasıl? Ne zaman. Hangi kosullarda satın alabileceğimiz konusunda o kadar büyük tereddütler yaşıyoruz ki iki ileri, bir geri tavırlarında alabildiklerimizi alip; alamadığımız ise bir dünya dersem hiç abartmamış olurum. Fiyatlar  almis,basını gitmiş. Zaten ortalık adeta yangın yeri. Hepimizin sinirden saçları diken diken olmuş vaziyette “Ne olacak bu haller..”Diye birbirimize soru sormadan yapamıyoruz..  Tüm çıkışların kapalı. Çaresizliğin kol gezdiği bu ortamda yetkili kurumların gerek genelde, gerekse yerelde fiyatların kontrolü konusunda daha hassas davranmaları gerektiğine inanıyorum..5.00 TL’nin en alt limit olduğunu düşünün çıkın, çıkabildiğiniz kadar….Ne kadar hak etmedik rakam varsa onunla karşı karşı yakalıyorsunuz..!Sıklıkla yediğimiz ana ürünlerin, özellikle çarşı, pazar dahil…Zincir marketler, sıradan market ve bakkallardaki fiyatların… Anormal seyreden fiyatlarin bir an önce kontrol altına alınması gerektiğine ivedi anlamda ihtiyacımız var..Çünkü gerçek anlamda bencilliğin içinde kaybolmaya yüz tutmuş…olumsuz anlamda toplumun aleyhine fırsatı ganimete çeviren veya çevirmeye çalışan insanlardan bıktık, usandık dersem yalan olmaz. Doğduğumuz günden bu yana hiç yaşamadığımız bu olumsuzlukların yakamızı bırakmadığı bu günlerde birbirimizin desteğine o kadar çok ihtiyacımız var ki. Bu söylediklerimi satıcılara da duyururum..

Ülkenin 81 ilinin 48.incisi Muğla şehrimizde pazar alışverişlerinin sosyal mesafeyi korumak adına haftanın her gününe yayılmasıyla tedbiri elden bırakmayan yerel yönetimin fiyatların kontrolü konusunda zabıtaları kanalıyla  bir çalışma içine girebilir..

İnsanlık vasfını kaybetmeden birbirimize olan sevgi ve saygı anlayışını yücelten davranışlılardan hiç çekinmeden vazgeçmeyeceğimiz günler olsun. Yeter ki ganimeti fırsata çevirmeyin. Hem de her koşulda..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.