Fethiye Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Fethiye Belediye Meclisi, 2013 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyelerine yeni yıl hediyelerinin dağıtıldığı ve 18 maddenin görüşüldüğü toplantıda, yeni yılın komisyon üyeleri de belirlendi.Fethiye Belediye...

Fethiye Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Fethiye Belediye Meclisi, 2013 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyelerine yeni yıl hediyelerinin dağıtıldığı ve 18 maddenin görüşüldüğü toplantıda, yeni yılın komisyon üyeleri de belirlendi.

Fethiye Belediye Meclisi ilk toplantısı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Belediye Meclisi; 2012 yılının Aralık ayı meclis toplantısının özetlerinin okunması ile başladı. Belediye Meclisi’nin 2013 yılında da Ağustos ayında izinli sayılması kararlaştırılırken, belediye meclis toplantıları her ayın ilk iş günü yapılacak. 2013 yılında da komisyon üyeleri değiştirilmedi. Denetim Komisyonunda; Ahmet Dönmez, Nurkaya Gündoğdu, Ümit Ersoy, Mustafa Şenol, Selahattin Kayaman yer alırken, Turizm komisyonunda Nurkaya GÜndoğdu, Metin Talaş, Aytekin Aras, Nami Üreyen, Süleyman Koca yer aldı. Geçici işçilerin çalıştırılması, zabıta memurlarının kadro yükseltilmesi, İtfaiye ve Zabıta memurlarının aylık fazla çalıştırma ücretinin 232 TL olması, sözleşmeli personellerin maaşlarının devlet memurları ile aynı olması yine oy birliği ile kabul edilen maddeler oldu. İmar planı değişikliğini ön gören maddeler İmar Komisyonuna havale edildi.

Gelen bir talep üzerine yapılan ya da yapılması düşünülen bir parka eski belediye başkanlarından Özer Olgun’un isminin verilmesi maddesi yine oy birliği ile yasa gereği komisyona gönderildi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı “Özer Olgun Başkanımız gerçekten görevini layıkıyla yapmış başkanlardan birisidir. Özellikle o dönemde o kadar sıkıntıya rağmen 18.maddeyi uygulamıştır. Bizim içinde bir parka adını vermek onurdur” dedi.

Parkomat alanları daraltılacak

Fethiye Belediye Meclisi’nde Fethiye’nin değişik noktalarında yer alan parkomat alanlarının daraltılmasına karar verildi. Fethiyespor, Fethiye Belediyespor ve Fethiye Eğitim Çağındaki Gençleri Yetiştirme ve Dayanışma Derneği konuyla ile kurulan parkomat şirketinin zarar ettiği açıklandı.

18 maddelik gündemle toplanan meclis, ilçe genelindeki parkomat alanların yeniden belirledi. Mevcut 1000 araç kapasiteli parkomat alanları yüklenici şirketin zarar etmesi gerekçesiyle düşürüldü. Mecliste oy birliği ile kabul edilen yeni düzenleme ile ilçe genelindeki parkomat alanlarının araç kapasitesi 650 sayısına çekildi. Buna göre Celal Bayar Caddesi kavşağından Muğla Makası yolunun kuzey ve güney kısımlarında 136 olan araç kapasitesi 80'e, Akarca kavşağından Günlükbaşı futbol sahası yanı doğu ve batı kısımlarında 156 olan araç kapasitesi 81'e düşürüldü. Ayrıca Cahit Gündüz Caddesi'nden Muammer Aksoy Bulvarı'nın kesiştiği yere kadar olan bölgedeki 219 araç kapasiteli parkomat alanı ise tamamen kaldırıldı.

Bu haber toplam 64 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.