Muğla Haber Gazetesi

EN BÜYÜK SALON BİZİM SALON

EN BÜYÜK SALON BİZİM SALON
İlker Cömert
İlker Cömert( ilker@muglahaber.com.tr )
30 Mart 2017 - 11:32

Basketbol Maçları nedeni ile hemen bir çok ile gitme ve orda ki salonları görme fırsatımız oldu.
Gerçekten Türkiye son 5 yılda Sporda dev bir tesisleşme hamlesine imza attı. Beğenirsiniz beğenmezsiniz, seversiniz sevmezsiniz, hatta ister “EVET” ister “HAYIR” dersiniz bu tablonun mimarı sporu çok seven Recep Tayip Erdoğan’dır. Sayın Cumhurbaşkanı’nı bu devasa hamleye razı eden, büyük bir çalışma örneği gösteren gizli kahramanda İlk Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’tır.
Suat Ağabeyi sevmeyen çoktur. Ters adamdır. Düzensizliğe, tertipsizliğe gelemez. Soğuktur. Özellikle bir çok kişi tarafından bu özelliği nedeni ile tepki görmüştür. Bir çok yazımda da söylediğim gibi bunların hiçbirisinin benim nazarı itibarımda önemi yok. Sayın Bakan bu dev tesislerin startını veren önemli bir isim olarak tarihte yerini alacaktır.
Tabi bu önemli tesislerin Ülkemize kazandırılmasında emeği olan dönemin Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcılarını ve Daire Başkanları’nı da unutmamak lazım.
Bazen soruyorlar “Sen şu partiliymişsin” “Bu partiliymişsin” Yahu arkadaş ben sporcuyum. Spora gönül vermişim. Elbette bir siyasi görüşümüz olacak. Elbette bir oyumuz var. Fakat bizim işimiz SPOR. Spora hizmet eden herkesin yanında oluruz. Spor için Gençlik için bir çivi çakan herkesin yanında oluruz. Oturduğun yerden ahkam kesip, sahte siyasetçilik oynamayacaksın. Destek olacaksın Destek. Yada en azından KÖSTEK olmayacaksın.
Ben bu konuda en büyük Teşekkürü dönemin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü şimdinin Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Nihat Ekincilerin hak ettiğini düşünüyorum.
Gittiğimiz illerde ki mesela en son Düzce ve Yalova’ya gittim, hep 2000 kişilik salonlar ve Şehrin çok dışında. Bizde ise o dönem 2000 kişilik Salon Fethiye ilçemize, 3500 kişilik Salonda Muğla Merkeze planlandı.
Normalde düşünülecek olursa CHP li bir Belediye’nin olduğu ile daha farklı yaklaşılabilirdi. Düzce gibi AKP li bir İl daha baskın çıkabilirdi.
Ama olmadı. Tabi hem dönemin AKP li siyasetçilerinin hem de dönem Valilerinin bu konuda inanılmaz çaba ve arzuları var. Belki şimdi farkında değiliz ama 5-10 sene sonra bu salonu yapanları daha iyi anlayacağız. Hatta 20-30 yıl sonra Allah razı olsun iyi ki bu kadar büyük bir salon yapmışlar diyeceğiz. Gerçekten 2000 kişilik Salon ile 3500 kişilik Salon arasında sadece Koltuk sayısı bakımından değil, hemen her bakımdan büyük farklılıklar var.
Teşekkürün bir büyüğünü de şimdiki Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Bekir Çeker’e. Nedeni de şudur; Eğer Sayın Çeker, Burhanettin Bey döneminde ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Büyük Şehir Belediye Başkanımız arasında ki yer gerginliğini çözmeseydi, Şu anda bu muhteşem Salon Dirgeme Yolu üzerinde kimsenin arabasız gidemeyeceği bir yerde olabilirdi. Bekir Müdür, hem yer olarak Kışla’nın belirlenmesi hemde inşaatın hızlı bir şekilde sonuçlanması konusunda büyük çaba harcadı. Bununla beraber Hem Bekir Çeker, hemde Şube Müdürü Nihat Ekinciler, Salonun içinde de çok önemli revizyona giderek, diğer 3500 kişilik salonlardan daha farklı bir Salon ortaya çıkardılar. Özellikle Salonun Parkelerinin NBA standartlarında yapılması için büyük uğraş sergilediler. Normalde bir adet olan Antrenman Salonu sayısını 5’e çıkardılar. Şu anda Jimnastik’ten, Halter’e, Güreşten, Taekwondo’ya bir çok branşta Antrenörler rahatlıkla çalışmalarını sürdürebiliyorlar. Kısacası hem Burhanettin Bey, Hem Bekir Bey hem de şu anda ki Müdürümüz Serkan Öçalmaz alandan gelen ve Beden Eğitimi mezunu müdürler olması nedeni ile Muğlamız çok şanslı bir dönem geçirdi. Bir çok ile baktığımızda bu yüzden inanılmaz şanslıyız. Her zaman söylediğim gibi bu tesisler yapıldı.
Ama hepsinden önemlisi, korumak, çalıştırmak.
Sayın Öçalmaz’da devr aldığı bayrağı en üste çıkartarak, bu dev tesisin içinin tefrişatını eksiksiz yerine getirerek tam anlamıyla hizmete girmesini sağladı.
Eskiden Spor Salonları’na Kapalı Spor Salonu denirdi. Sürekli kapalı olduğu için bizim salonlarımız nerdeyse 24 saat açık.Herkes koşulsuz faydalanıyor. Sporu seven ve her an desteğini yakından hissettiğimiz Vali Amir Çiçek ile birlikte sporu ve spor ve gençliğin önemini idrak etmiş bürokrat ve siyasetçilerin varsa korkma..
Ben tüm Muğla adına bu muhteşem tesisi diğer illerin üstünde bir proje ile ilimize kazandıran tüm görevlilere tüm bürokrat ve siyasilere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha