CHP’li başkanlar toplandı

Muğla genelinde görev yapan 18 Cumhuriyet Halk Parti'li belediye başkanlarını Fethiye’de bir araya geldi. Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Fethiye’de gerçekleşen toplantıya Muğla Belediye Başkanı...

CHP’li başkanlar toplandı

Muğla genelinde görev yapan 18 Cumhuriyet Halk Parti'li belediye başkanlarını Fethiye’de bir araya geldi. Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Fethiye’de gerçekleşen toplantıya Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Güven, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, Kafaca Belediye Başkanı Murat Gökalp, Üzümlü Belediye Başkanı Önder Genç, Seki Belediye Başkanı Veli Yıldız, Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Bencik Belediye Başkanı Salih Haney, Turunç Belediye Başkanı Ali Fuat Fidan, Bozburun Belediye Başkanı Cemil Şener, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bafa Belediye Başkanı Zühra Dönmez, Ören Belediye Başkanı kazım Turan, Güllük Belediye Başkanı Tevfik Kırgın, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez ve ailelerinin yanı sıra CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ve CHP Genel Merkez İçişleri Baş Koordinatörü Ercüment Akış’ta katıldı.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında, “Bu gün Muğla ilinde olan Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarını ve ailelerini ağırlıyoruz. Biz 2004 yılından bu yana Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün önderliğinde belli aralıklarla bir belediyede bir araya geliyoruz. Bu birlikteliklerde hem birbirimizi tanıyıp hem de hizmetleri yakından takip ediyoruz. Bunun yanında birbirlerimizle bilgi paylaşıp oluşan sorunlara ortak çözümler oluşturuyoruz. Şu anda 18 belediye başkanı arkadaşlarımız ve aileleri var. Belediye Başkanlarımızın yanı sıra bu akşam düzenlediğimiz yemeğe katılarak bizleri onurlandıran Muğla Milletvekilimiz Ömer Süha Aldan’a da çok teşekkür ediyorum. Bu toplantımızın içerisinde ayrıca seminerlerimizde olacak. Çok değerli hocalarımız belediye başkanlarımız için sunum yapacaklar” dedi.

Yapılan bu organizasyonların önderliğini yapan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ise “Muğla’da bulunan CHP’li belediye başkanları olarak ailelerimiz ile birlikte on yılı aşkın süreden buyana bu türlü toplantıyı yapıyoruz. Bu toplantıda belediye başkanı arkadaşlarımız ile karşılıklı istişarelerde bulunuyoruz. Bunun yanında mevzuat ile ilgili de bilgiler alıyoruz. Sonuç itibari ile daha donanımlı bir şekilde fikirler üretiyoruz ve sorunlarımıza ortak çözüm üretiyoruz ve bu vesile ile az hatalı bir şekilde hareket etmeye çalışıyor. Bu toplantılar sayesinde ailelerimizde bir birleri ile tanışma ve kaynaşma fırsat buluyorlar ve tam bir aile ortamında bu organizasyonumuzu gerçekleştiriyoruz. Toplantıda kendi belediyelerimiz ile ilgili sorunları tartışırken Büyükşehir yasasının getirecekleri ve götürecekleri ile ilgili de Bu toplantıda aramıza katılan uzmanımızdan ve bir birimizden görüş alışverişinde bulunacağız. Bu organizasyonlarımızı seçim dönemine kadar aynı şekilde devam ettireceğiz. Çünkü bu toplantılardan büyük yarar görüyoruz. Bizlere ev sahipliği yapan Ölüdeniz Belediye Başkanımız Keramettin Yılmaz ve eşine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir adayı merkez yoklaması ile

Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup olmayacağı yönünde sorulan soruya da cevap veren Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün “Genel Başkanımızın ağzından Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için iradenin tüzüğümüz gereği Genel Merkez yoklaması ile yapacaklarını ifade ettiler. Dolayısı ile aday olmak yada olmamak gibi bir durumun söz konusu olmaması lazım. Üç dönemden buyana görevdeyim ama hiçbir zaman ben göreve talip olmadım. Bana görev verildi ben o bana verilen görevi yerine getirmeye çalıştım. Umarım ki partimiz Muğla için en doğrusunu yapacaktır. Hangi arkadaşımız görev alırsa bu görevi en iyi şekilde yapacaktır. Diğer arkadaşlarımızın hepsi de onun başarılı olması ve seçimi kazanması için hep birlikte gereğini yapacaktır. Muğla iline Sosyal Demokrat anlayışı içerisinde bütün İlçe Belediye Başkanlarımız ile birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Önemli olan konu budur. Hangi arkadaşımız olursa olsun Muğla’yı bir üst noktaya çıkarması ekonomik olarak ve sosyal olarak bir adım daha ileriye götürmesi lazım. Umuyorum ki Muğla halkı da Cumhuriyet halk partili adaylara bu imkanı verecek, bizlerde elimizden gelen her şeyi bu güne kadar yaptığımız gibi bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Burada bulunan her arkadaşımız partimizin neferidir. Hangi arkadaşımıza görev verilirse onun verilen görevi reddetme şansı yoktur. Bu çünkü toplumsal görevdir. Kime görev verilirse hep beraber o görevi en iyi şekilde sonuca ulaştırmaya çalışacaktır. Bize görev verilirse bizde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada en iyi hizmeti yapmak adına çalışmalarımızı devam ettiririz” diye konuştu.

Bu haber toplam 54 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.