Cehennem Deresi Sırat Köprüsü’nden kurtuldu!

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünce Köyceğiz’e 50 kilomatre mesafede bulunan Cehennem Deresi Kanyonu üzerine köprü inşa edildi. Bölgede bulunan köylere ulaşım ve rafting turizmi açısından...

Cehennem Deresi Sırat Köprüsü’nden kurtuldu!

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünce Köyceğiz’e 50 kilomatre mesafede bulunan Cehennem Deresi Kanyonu üzerine köprü inşa edildi. Bölgede bulunan köylere ulaşım ve rafting turizmi açısından stratejik öneme sahip köprü 410 bin TL’ye mal oldu. Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, inşası tamamlanan köprüde incelemede bulundu.

Köyceğiz’e 50 km mesafede Akköprü ve Otmanlar Köyleri sınırında bulunan Cehennem Deresi Kanyonu üzerinden geçişler ilkel yöntemle yapılmış tahta köprüden sağlanıyordu. Bölgede bulunan dağ köyleri arasındaki ulaşım yaya yoluyla bu tahta köprüden sağlanıyordu. Köyceğiz Orman İşletme Müdürü Ramazan Uslu, Orman Genel Müdürlüğü’nün 2012 yılı yatırım programında yer alan köprünün inşasının tamamlandığını belirtti. Uslu, “Köprü 36 metre uzunluğunda ve 40 ton ağırlığa dayanıklı çelik konstrüksiyon olarak yapıldı. Cehennem Deresi Kanyonu üzerine yapıldığı için adı ‘Cehennem Deresi Köprüsü’ olarak belirlendi. Köprü bölgedeki köylerin Köyceğiz’le bağlantısını 1.5 saat kısalttı” dedi.

Cehennem Deresi Köprüsünün en önemli katkısının orman yangınları bakımından olduğunu kaydeden İşletme Müdürü Ramazan Uslu, “Eskiden kullanılan ahşap köprü sadece yaya ulaşımını sağlıyordu. O bölgede kanyonun hemen karşısında çıkan orman yangınlarına karadan müdahale için ulaşmak isteyen araçlarımız 1,5-2 saat kanyonu dolaşmak durumunda kalıyorlardı. Şimdi köprünün yapılmasıyla birlikte hem o bölgede çıkan orman yangınlarına ulaşmamız çok rahatladı hem de o bölgede bulunan köylülerin Köyceğiz’e ulaşımı çok kısalmış oldu” diye konuştu.

Cehennem Deresi Köprüsü ayrıca rafting turizmi açısından da ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak.

Bu haber toplam 260 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.