Muğla Haber Gazetesi

BODTO’nun başarısı tescillendi

BODTO’nun başarısı tescillendi
28 Şubat 2017 - 18:06

Oda ve Borsalarda kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Akreditasyon Sistemine yönelik sertifika töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleştirildi. 26 Oda ve Borsa daha akreditasyon sertifikasını hak ederken, 54 Oda ve Borsanın da akreditasyonu yenilendi. T.C. Bodrum Ticaret Odası, A sınıfı Akreditasyon Sertifikasını en yüksek puan ile kazanan Ticaret Odası oldu.
12. Dönem Akreditasyon Sistemi sertifika törenine, Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan ile birlikte BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, BODTO Melis Üyesi Toros Demirdöven, BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder, Genel Sekreter Yardımcısı Nigar Başkaya, Mali ve İdari İşler Birim Yöneticisi – Akreditasyon Sorumlusu Nermin Gönen ve Dış Ticaret Araştırma Eğitim Proje Memuru Saadet Kablı katıldı. BODTO heyeti Ticaret Odaları içinde en yüksek puanı olarak, hak edilen sertifikayı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin elinden aldı.
5 Yıldızlı hizmet anlamına geliyor
Oda Sisteminin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilmiştir. 2005 yılına kadar İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile desteklenen Oda Akreditasyon Sistemi, 2008 yılında Borsaların da sisteme dahil edilmesiyle genişleyerek Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi haline dönüşmüş. Oda/Borsaların üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; Oda/Borsaların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstleniyor.
BODTO çalışmalarıyla 2006 yılında ISO 9001:2000 KYS Belgesini, 2009 yılında ise ISO 9001:2008 KYS Belgesini alan Muğla’daki ilk Oda olurken, Mayıs 2007 yılında TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında gereklilikleri yerine getirerek “Akredite Oda” ünvanı almaya hak kazanmıştı. 2013 yılında ise standardın yeni gereklerine göre “A Kategorisi” olan BODTO son akreditasyon belge yenileme denetimini 2016 Aralık ayında tamamlamış ve yine “A Sınıfı Akredite Oda” olarak belgesini ikinci defa yenilemeye hak kazandı.
Kurumsallaşmasını her yıl daha da güçlendiren ve belgelerini başarılı şekilde devam ettiren BODTO, Bodrum ve Bölgemizin ticari, sosyo-ekonomik yaşamının planlanması ve sürdürülebilir bir yaklaşımla geliştirilmesi amacıyla faaliyetlerine devam ediyor. BODTO, yakın zamanda üye hizmet kalitesini arttırmak amacıyla yeni bina projesini tamamlamayı hedefliyor.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha