Bodrum Yenileniyor

Bodrum Belediyesi’nin “Bodrum Yenileniyor” sloganıyla başlattığı çalışmalar 2012-2013 kış döneminde devam ediyor.Bodrum Belediyesi Ar-Ge Birim Sorumlusu, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçe Müdürlüğü, Destek Hizmetleri...

Bodrum Yenileniyor

Bodrum Belediyesi’nin “Bodrum Yenileniyor” sloganıyla başlattığı çalışmalar 2012-2013 kış döneminde devam ediyor.

Bodrum Belediyesi Ar-Ge Birim Sorumlusu, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçe Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi’nden (BOSKİ) Sorumlu Teknik Koordinatör Onur Çevik kasım ayı içinde başlayan çalışmalarla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Bilindiği gibi Atatürk Caddesi, Cevat Şakir Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nin Penguen Pastanesi’ne kadar olan bölümünde alt ve üst yapı yenileme çalışmaları geçtiğimiz yıllarda yapılmıştı. Bu yıl da Cumhuriyet Caddesi’nin Penguen Pastanesi’nden Halikarnas Disco’ya kadar olan bölümünde yer alan insan sağlığı için son derece zararlı olan asbestli su boruları daha sağlıklı ve uzun ömürlü duktil borularla değiştirilecek, yağmur suyu hattının yenilenecek, çevre düzenlemesi ve zemin kaplama çalışmaları yapılacak. Ayrıca fırtınalı havalarda oluşan tehlikeli dalgalardan Kumbahçe sahilinin etkilenmemesi için dalgakıran yapılacak.

Fen İşleri Müdürlüğü ve BOSKİ, Gümbet’teki İsmet İnönü Caddesi’nin yenilenmesiyle ilgili olarak su hattı yenileneme, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yapacaktır.

Severcan Caddesi’nde kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yapılacak.

Geçen dönemlerde yenilen 30 tane çocuk oyun parkına 5 tane yeni park eklenecek. Bunlar Yokuşbaşı (2 adet), Kalekonut, Yeniköy ve Umurca’da yapılacak.

Bodrum Belediyesi ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) arasında yapılan kredi anlaşması sonrasında başlatılan Bodrum Su Projesi kapsamında ilk etapta Marmara, Yokuşbaşı, Göktepe ve Torba’daki 4 su deposunun rehabilitasyonuna başlanacak.

Torba’da planlanan arıtma tesisinin yapımına başlanacak.

Bodrum Belediyesi’ne ait hizmet binalarında güçlendirme ve tadilat çalışmaları yapılacak.

Belediyesi’ne ait atıl durumdaki yeşil alanlarda rehabilitasyon ve çevre düzenlemeleri yapılacak.

Bodrum Belediyesi Asfalt Şantiyesi’nin rehabilitasyon çalışması yapılacak.

Bütün bu çalışmaların yanında Bodrum Belediyesi’nce yürütülen rutin işler de aksatılmadan devam edecek.”

 

Bu haber toplam 82 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.