Muğla Haber Gazetesi

Belediye Turizm Tanıtma Müdürlüğü kurulacak

Belediye Turizm Tanıtma Müdürlüğü kurulacak
19 Mart 2014 - 10:09

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, ÇYDD Bodrum Şubesi’ni ziyareti sırasında yaptığı konuşmasında, seçilmeleri durumunda Belediye bünyesinde Turizm Tanıtma Müdürlüğü kurulacağını söyledi.
MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, sivil toplum kuruluşlarına yaptığı ziyaretleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi ile sürdürdü. STK’lere verdiği önemi dile getiren Başkan Mehmet Tosun, belediye bünyesinde oluşturulacak ihtisas komisyonlarına STK temsilcilerini alarak, fikirlerini soracaklarını söyledi. Başkan Mehmet Tosun ayrıca belediye bünyesinde turizm tanıtma ile kültür ve sanat müdürlükleri gibi birimlerin kurulacağını belirtti.
MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibiyle birlikte ÇYDD Bodrum Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette derneğin yönetim kurulu ile görüşen Başkan Mehmet Tosun, “Sadece maddi değil, manevi değerlerimiz de elimizden gidiyor. O yüzden çalışıp, üretip önce Bodrum’daki sorunları çözmemiz lazım, sonra da ülkemizdeki sorunları çözmemiz lazım. Bugün içinde bulunduğumuz en büyük sıkıntı zaten bu. Belediyenin görevi burada yaşayan insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak; ticaretini kolaylaştırmak, eğitimin önündeki engelleri kaldırmak, sağlık ile ilgili yapılamayanları yapmak. Yani biz bu pencereden bakıyoruz, o yüzden bizim hiçbir arkadaşımızın siyasi düşüncesiyle, nereden geldiğiyle falan işimiz yok. Birlik beraberliğin olmadığı, ayrıştırılan toplumda zaten proje de üretemezsiniz. Biz bunu Konacık’ta başardık, tüm Yarımada’da da belediyenin kurumsallaştırılmasının ardından böyle bir bakış açısı geliştireceğiz.” dedi.
İhtisas Komisyonları Kurulacak
Kent konseyini önemsediğini dile getiren Başkan Mehmet Tosun, “Bunun haricinde biz belediye bünyesinde oluşturacağımız ihtisas komisyonlarında sivil toplum kuruluşlarındaki temsilcilerimizden, belediyenin hizmet bakış açısına, kültürel ve sanatsal bakış açısına katkı sağlamalarını isteyeceğiz. Her ne kadar biz, belediye başkanı olarak ‘herkesi kucaklıyoruz, ortak bir bakış açısı oluşturuyoruz’ desek de, meclis üyesi adaylarımız toplumun her kesiminden olsa da, bu işin sivil toplum ayağı eksik olursa, yine dediğim bakış açısını yakalayamazsınız. ‘Halkın katılımı’ dediğimiz mesele işte bu. Bugüne kadar yapılan belediye hizmetlerindeki en büyük zafiyet bu; ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla yapılıyor, vatandaşın katılımı eksik olduğu için, birçok proje ‘kamu vicdanı’ dediğimiz, vatandaşın vicdanında kabul görmüyor, kamu kaynakları heba edilmiş oluyor. Sonra da oturup tartışıyoruz. Tartışmayı önceden yapmamız lazım. Mesela biz Konacık’ta yaptığımız her projeyi anketlerle vatandaşımıza sorarak yaptık.” diye konuştu.
Turizm ile Kültür ve Sanat Müdürlükleri
“Belediye bünyesinde, bir turizm tanıtma müdürlüğü kuracağız.” diyen Başkan Mehmet Tosun, “Çünkü biz turizm yapıyoruz. Bu müdürlüğün profesyonel çalışanları olacak, onlar bir bakış açısı geliştirecek. İlgili sivil toplum örgütleri de katkı sağlayacak. Yine bir kültür ve sanat müdürlüğü olacak, bir başkan yardımcılığına bağlı olarak çalışacak. Yani siz belediyeye gittiğinizde, halkla ilişkilerle muhatap olmayacaksınız. Onların görevi farklı, onlar gerçekten halkla ilişki kurma boyutunda çalışacaklar.” dedi.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha