Aydın: "Müslümanların sesi çıkmıyor"

Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, dünyanın pek çok yerinde Müslüman'ların üzerine bomba yağarken diğer Müslüman'ların sesinin çıkmadığını söyledi.SP Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından...

Aydın: "Müslümanların sesi çıkmıyor"

Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, dünyanın pek çok yerinde Müslüman'ların üzerine bomba yağarken diğer Müslüman'ların sesinin çıkmadığını söyledi.

SP Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından Fethiye Anadolu Otelcilik Turizm Lisesi salonundaki “ Türkiye’de ve Dünyada Neler oluyor” konulu konferansa SP Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, SP İl Başkanı Hakkı Kavas, SP İlçe Başkanı Ramazan Yiğit, MHP İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz, Ülkü Ocakları Fethiye Şube Başkanı Yener Ertürk ve davetller katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın söylendiği konferansta Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Yiğit kısa bir hoş geldiniz konuşma yaptı.

Merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan ile ilgili sinevizyon gösterisinin ardından konuşan “Fatih Aydın “Müslümanlar maalesef dünyevi kaygılarının gündelik hesapların peşlerinde olduklarından dolayı sesleri çıkmıyor. Dünyanın birçok yerinde masum insanların üzerine bombalar yağıyor, dünyada nerede gözyaşı, kan ve ızdırap varsa, nerede bir insanın çığlığı geliyorsa; bakıyorsunuz ki tüm saydığım bu yerlerde Müslümanlar var. Bugün Asya, Ortadoğu ve kuzey Afrika’da ki tüm Müslümanlar zulüm altında inin inim inliyorlar. Neden; Müslümanların sesleri çıkmadığından dolayı. Bizde Saadet partisi olarak hem dünyada hem Türkiye’de Müslümanların seslerinin çıkması için bu tür konferanslar tertip etmekteyiz” dedi.

Fatih Aydın, “Bir devleti veya bir toplumu çökertmek istiyorsanız üç kurumu çökerteceksiniz. Bunlar; aile, kadınlarımız ve gençlik olmaktadır. Bu üç şeyi çökerttiğiniz takdirde o toplum veya ülke de çöker. Bu gün Türkiye ve dünya’daki Müslümanlara baktığımız zaman bu üç şey devamlı geriye gitmektedir. Türkiye’de evliliklerin ticaret kafasıyla yapılmaktadır. Türkiye’deki bir günde boşananların sayısı Osmanlı’nın 300 yılına bedel olmaktadır. Türkiye’de ortalama bir günde resmi kayıtlara göre en az 300 evlilik yıkılmaktadır. Osmanlıda ise bu sayı 300 yılda gerçekleşmiştir” diye konuştu.

Bu haber toplam 125 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.