AYDEM Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Fotoğraf sanatının görsel gücünü kullanarak Aydem’in hizmet verdiği Aydın, Denizli ve Muğla illerinin tanıtılması, ışıl ışıl hale getirilen kentlerin müşterilerinin gözünden fotoğraflara aktarılması amacıyla düzenlenen...

AYDEM Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Fotoğraf sanatının görsel gücünü kullanarak Aydem’in hizmet verdiği Aydın, Denizli ve Muğla illerinin tanıtılması, ışıl ışıl hale getirilen kentlerin müşterilerinin gözünden fotoğraflara aktarılması amacıyla düzenlenen “Işığın Kentleri” konulu yarışmaya, fotoğraf dünyası tarafından büyük ilgi gösterildi.

Elektrik dağıtım sektörü Aydem’in düzenlediği “Işığın Kentleri 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nın sonuçları açıklandı. Aydem’in Aydın, Denizli ve Muğla’da hizmet verdiği 2008-2012 yılları arasında ışıl ışıl hale getirdiği kentlerin, müşterilerinin gözüyle oluşturulan görüntülerini aktarmak amacıyla düzenlediği “Işığın Kentleri” konulu yarışmaya, 907 eser katıldı.

Aydem’in, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayı ve bölgede faaliyet gösteren fotoğraf klüplerinin desteğiyle düzenlediği yarışmanın duyurusu Şirketin kuruluş yıldönümü olan 15 Ağustos’da yapıldı. Başvuru süresi 30 Kasım’da sona eren yarışmada toplam 907 eser değerlendirmeye alındı. Yarışmanın seçici kurulu, 3 Aralık 2012 Pazartesi günü yapılan toplantıda hepsi birbirinden başarılı fotoğraflar arasından oldukça zor bir seçim yaparak dereceye giren eserleri belirledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Beyhan Özdemir, İfsak tarafından Onur Üyeliği unvanlı fotoğraf sanatçısı Nevzat Çakır, Photoworld Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Murat Gür’den oluşan Seçici Kurul, 12 Aralık 2012 Çarşamba günü sonuçları açıkladı.

“AYDEM 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda ödül, mansiyon ve sergileme alan isimler ve eserler açıklandı. Yarışmada birinciliği Aydın’dan Mehmet Öztürk, ikinciliği Denizli’den Mehmet Çakır ve üçüncülüğü de yine Denizli’den Murat Atabay kazandı. Mansiyon ödüllerini de Muğla’dan Kader Onay, Ankara’dan Samim Saka ve Konya’dan Oğuz İpçi aldı. Yarışma sonucunda birinci olan eser 5 bin TL, ikinci olan eser 4 bin TL, üçüncü olan eser ise 3 bin TL para ödülü kazandı. Yarışmada başarılı olan diğer eserler, mansiyon ve sergileme ödüllerinin yanı sıra bir TFSF yayını olan “Almanak 2012” kitabında yer almaya hak kazandı. Yarışmanın ödül töreni ve sergi tarihi ayrıca duyurulacak.

Bu haber toplam 63 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.