AKMADEM 2013 etkinliklerini belirledi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde kurulan Akdeniz Medeniyetleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKMEDAM) 2013 Yılı Etkinliklerini belirlerken, etkinlikler arasında “Arap Baharı”, “Ermeni Sorunu” ve “Kıbrıs”...

AKMADEM 2013 etkinliklerini belirledi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde kurulan Akdeniz Medeniyetleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKMEDAM) 2013 Yılı Etkinliklerini belirlerken, etkinlikler arasında “Arap Baharı”, “Ermeni Sorunu” ve “Kıbrıs” gibi birbirinden önemli ve güncel konular da işlenecek.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde yeni kurulan Akdeniz Medeniyetleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKMEDAM), Müdürü Doç. Dr. Adnan Çevik başkanlığında yılın ilk Yönetim ve Danışma Kurulu İstişare toplantısını yapıldı.

AKMEDAM’ın önümüzdeki aylarda gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetlerin ele alındığı toplantıya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, AKMEDAM Uzmanı Arkeolog Şevki Bardakçı, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muzaffer Demir, Yrd. Doç. Dr. Murat Keçiş, Öğr. Gör. Halil Apaydın, Öğr. Gör. İsmail Sınır ve yüksek lisans öğrencisi Şahin Çeler katıldı.

Uluslararası anlamda Akdeniz Medeniyetlerini Araştırma Merkezleri ile işbirliği protokollerinin gündeme geldiği istişare toplantısında, önümüzdeki aylarda “Arap Baharı”, “Ermeni Sorunu” ve “Kıbrıs” konu başlıkları ile verilecek konferans ve seminerlerin yanı sıra “Geçmişten Günümüze Muğla” ve “Medeniyetlerin Kavşağı Akdeniz” sempozyumlarının düzenlenmesi planlandı. Ayrıca toplantıda, UNESCO tarafından 2013 yılının “Piri Reis Yılı” olarak ilan edilmesi sebebiyle Piri Reis’e ait Dünya Haritasının 500. Yıldönümünde, AKMEDAM tarafından “Piri Reis Haritaları Sergisi” düzenlemesi kararı alındı.

Bu haber toplam 122 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.