Muğla Haber Gazetesi

AK Parti Ortaca Danışma Toplantısı yapıldı

AK Parti Ortaca Danışma Toplantısı yapıldı
31 Ekim 2016 - 8:35

Ortaca ilçesinde Ak Parti Ekim Ayı İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.
Ak Parti Ortaca İlçe Teşkilatında yapılan toplantıya, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı, Ak Parti Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
Danışma Kurulu Toplantısında Partiye yeni üye olan isimlerin rozetleri; İl Başkanı Kadem Mete, Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı ve Dalaman İlçe Başkanı Muhammet Karakuş tarafından takıldı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden, Muğla Merkezde hastaneye giden 200 metrelik Zihni Derin Caddesinin bitirilememesini eleştiren Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Ak Parti olarak Dünya’nın en geniş köprülerini 2-3 yıl içerisinde yapmış bir partiyiz. Biz denizin altından tüneller yaparak iki yakayı birleştirmiş bir partiyiz. Hiç yapılmamışları yapmış bir partiyiz. Hastaneyi 600 günde bitirememiş olmak bize yakışmıyor ama sayın vekilimiz madem teftişe çıkmış Ortaca ilçemizdeki eksiklikleri görmüş, Muğla Merkezde hastaneye giden 200 metrelik Zihni Derin Caddesi 2 aydan beri bitirilemedi. Bir zahmet teftişe çıkmışken buraya da uğramasını isteriz. Yolumuzu 2 ayda bitiremeyen Büyükşehir belediyesi bu konuyu bitiriversin dedik. Bununla ilgili CHP İl Başkanı bana cevap vermiş, Sayın İl Başkanı, Ak Parti İl Başkanı olarak CHP Milletvekiline cevap veremeyeceğimi, cevap verecekse Ak Parti Milletvekillerinin cevap vermesi gerektiğini söylemiş, biz iktidar partisiyiz. İktidar partisinin İl Başkanı, muhalefet partisinin İl Başkanına da cevap verir. Milletvekiline de cevap verir, Genel Başkanına da cevap verir. Eğer denklik arıyorsanız önce Genel Başkanınızı uyarınız. Bazen laf yetiştirdiği Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanıdır. Denklik arıyorsanız sizin Cumhurbaşkanlığı makamında bir denginiz yoktur. O zaman önce haddinizi siz bileceksiniz.” diye konuştu.
“AK Parti İktidarında 18 bin kilometre Duble yol”
Firmalardan kaynaklanan aksaklıklar olabileceğine dikkat çeken Mete, “bu aksaklıklar yollarda da var. Milas-Yatağan arasındaki karayolunda yüklenici firma işi terk edince, kanuni süreler var belli bir süre beklemek zorundasınız. O yolun ne kadarı yapılmış, ne kadarı yapılmamış, hak edişi ne kadar. Bunların hesaplanarak tekrar ihale çıkılması gerekir. Daha sonrada yer teslimi yapılır. Bu ister istemez bir süre alıyor. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanına da hak veriyorum. Biz insanları hizmete alıştırdık. Ak Parti İktidarında 18 bin kilometre Duble yol yapmışız.” dedi.
“Otelimiz, eviniz olsun”
Turizm, tarım ve madencilik konusunda sorunları tespit etmek ve çözüm üretmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını aktaran İl Başkanı Mete şunları kaydetti; “Türkiye’de bütün emeklileri kış aylarında bölgemizde konaklamak üzere bölgemize davet ediyoruz. Otelimiz eviniz olsun. Kış aylarında aldığınız emekli maaşı ile gelin size biz bakalım. Kışı bizde geçirin. Bu projeyi hayata geçirdiğimiz zaman yaz aylarında daha fazla bir yoğunluk Muğla’nın ilçelerinde inşallah elde edeceğiz.”
“Hastanenin yüzde 90’ı tamamlandı”
Ortaca Devlet Hastanesinin yüzde 90’lık kısmının tamamlandığını belirten Ak Parti Ortaca İlçe Başkanı Yavuz Kırmızı; “Hükümetimizin elinde olmayan tamamen yüklenici firmadan kaynaklanan bazı sıkıntılar oldu. Bu sıkıntılar nedeni ile süreç bu zamana kadar uzadı. Bu esnada da bölge Milletvekillerimizden sayın Prof. Dr. Nurettin Demir hastanemizi ziyaret etti. Bu bölgeye yapılan yatırım ile ilgilenmesi bizi memnun etti. Burada basına yansıyan yanlış bir bilgi var. Hastanenin gecikmesinin sebebi kesinlikle hükümetimiz değildir. Sebebi yüklenici firmanın yaşamış olduğu sıkıntılardır. Ak Parti hükümetinin temelini atıp bitiremediği hiçbir proje yoktur. Er veya geç bu hizmet bölgemize kazandırılacaktır.” şeklinde konuştu.
“Ölüm yolu olmaya aday”
Büyükşehir Belediyesinin yapmakta olduğu Dalyan yolunun trafik güvenliği açısından çok büyük bir tehlike arz ettiğine değinen Kırmızı şunları söyledi; “Büyükşehir Belediyesi Ortaca-Dalyan yolu yapımına başladı. Bu yolun turizme kazandırılmasından hepimiz memnuniyet duyarız ama yolun bitim aşamasında bazı sıkıntılar var. Dalyan yolu maalesef ölüm yolu olmaya aday bir hale geldi. 11 kilometrelik yol 3 Mahallenin içinden geçmesine rağmen karayolları standardında döner kavşak ve cep yoktur. Dönüşler 50 santimlik bordürlerden verilen geçişler ile sağlanmaktadır. Bu da trafik güvenliği açısından ciddi anlamda tehlike oluşturmaktadır. Bu yolun ölümlere sebebiyet vermeden düzeltilmesi ve gerekli standartlara kavuşturulmasını istiyorum.”

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Mugla Haber Gazetesi - Atilla Taha