Son güncellenme :27.05.2020 14:05

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > AH O BAYRAMLAR….!!

27.05.2020 Çar, 14:05

AH O BAYRAMLAR….!! - Defne Bilgivar

Yıllar once bir bayram yaklaştığında oluşan telaş… Bayram süresince yaptıklarımız ve de yasadıklarımızla sürer giderdi. Bayram günlerine az bir süre kala ne gözümüze uyku girer, Ne de isteklerimizi unutmamak için oluşturduğumuz şartlar. Hele ramazan yani diğer adıyla şeker bayramının gönlümüzdekileri bambaşkaydı.. Ağzımıza olduğu kadar,gönlümüzede tat veren şeker bayramı odönem biz çocukların olmazsa olmaziydi.Şekerbayramını dört gözle beklediğim günleri hiç unutmadım. Kıyafetlerle, ayakkabılarla donandığımız o günleri hiç unutmadım.. Beniaklımın bir köşesinde kalmış o günlere ait anılardan bir tanesi de ihtiyacı olan ama satınalamayan arkadaşlarıma da aile büyüklerim yardımcı olurlardı.. Hey gidi hey…Ne günler diama..!Gün olur devran döner fakat yapılanlar asla unutulmaz..

Bu bayram oturup çayımı yudumladığım saatlerde o günleri şöyle uzun uzadıya hafızamda canlandırmaya çalıştım.. Yüzümde tatlı bir burukluk oluştu..O günlerde hem yapısal olarak, hem de düşüncesel olarak hiç bir olgunun kalmadığını bilmek beni epey etkiledi. Önce ki o anları mum ışığında aramaya benzer bir durumla karşı karşıya kalınca yüreğiniz bir güzel burkuluyor. Üzülüyorsunuz.. Tıpkı kendi hissettiklerim gibi. Bazen” çok mu? Duygusalım “diyorum. Fakat hayatın bazı gerçekliği sizi bu düşüncelerinizden arındırmıyor. Doğru söze ne eğri..!!
Geçtiğimiz günlerde yeni bir bayramı daha kutladık.. O çocukluğumun meşhur şeker bayramını. En azından ben öyle hatırlıyorum. Ne bayram ama..Geçmiş günlerin telaşının hiç olmadığı kadar durgun, bir o kadar sesiz ve sakın.. O bayramlardan eser kalmamış bir halde bir bayramı yad ettik. Yıllar öncesinin o çocugu;artık büyümüş, yaşını almış biri olarak sıkıntılı bir bayram yasadım,yaşadık..Gerisini özellikle çocukların halini siz düşünün.. Asılolan şu ki..Bu bayram onlar çok demoralize oldular. Öyle ya ne seker, çikolata toplayabildiler, ne de bayram harçlığı..!Sessiz,sakin,durgun…Kısacası bir bayramda böyle geçti.. Darısı yaklaşık 50/55 gün sonra eda edeceğimiz Kurban bayramına olsun. Umarım o güne kadar sıkıntısını çektiğiniz bu olumsuz günlerin o güne kadar biraz daha hafiflemesi veya tamamen bitmesi. Temennimiz o ki bir daha böyle günleri hiç yaşamayız da..

Bu neşe dolu bayram günleri hepimizin olur…

Herşeye karşın sağlıklı ve sıhhatli günlerin hepimizi kucaklayarak, o günleri tekrar yaşamamıza engel olması..!Bu senenin bize yaşattığı bu olumsuzluğu umarım bir daha yaşamayız. Yaşantımızın bize bahsettiği tüm olasılıkları eksiksiz yerine getirebileceğimiz, sağlıklı günlerde yine hep beraber güleceğimiz eğleneceğimiz hoş sohbetlerle bir arada olacağımız saatlerimiz hep daim olsun. Sağlıklı olduktan sonra “en kötü günümüz böyle olsun “diyebilmenin şansı üstümüzden hiç eksik olmasın. Bu bayram sevdiklerimle bir arada idim. Yine sevinci, neşeyi…Kısacası bol sohbeti özlemişim. Bir bayram daha geride kaldı..
Herşeye rağmen “
BAYRAMINIZI EN KALBIDUYGULARIMLA KUTLAR,HERSEYiN GÖNLÜNÜZCE OLMASINI DiLERiM.”Esen kalın..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.