Son güncellenme :28.11.2017 11:36

Anasayfa > Yazarlar > 4 MEVSİM SPOR VE DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI

28.11.2017 Sal, 11:36

4 MEVSİM SPOR VE DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASI

Bu yazın içi doluydu. Sadece 3S değil. Baharda başlayan programlar yaz aylarında da devam etti. Hele yazın sonu hani o bizim meşhur 4 Mevsim Spor 4 Mevsim Organizasyon sözünün içini doldurdu. 5 – 6 yıl önce dile getirmiştik bu sloganı. Muğla’mıza çok yakışıyor. Her yeri ayrı bir spor için yaratılmış adeta. Kite Board da yapıyorsunuz, Ralli de. Su Altı sporları içinde uygun, hava sporları içinde. Hem de Uluslararası alanda.
Dünya Plaj Güreş Şampiyonasını yapacak Kumsala da sahipsiniz, Durgun Su Kano yarışmaları yapacak Göle de.. Rüzgarınızda var. Derin Suyunuzda. Ilıman iklim konaklama olanakları. 2 adet Uluslararası Havalimanı. Hemen her şey 4 Mevsim Spor için uygun. Kalite, güvenlik Organizasyonlar için aranan şartlar. Muğla değişik destinasyonları ile tüm bunlara fazlası ile sahip bir il. Geriye bu organizasyonları istemek ve başarabilmek için iyi bir ekiple çalışmaktan başka koşul kalmıyor. İlimizde ki Belediyelerimiz gerçekten hemen bir çok organizasyona destek olup, iyi bir işbirliği sağlıyorlar. Şükürler olsun ki il bürokratlarımızda spora son derece yatkın ve destekler. Sayın Valilerimiz başta olmak üzere hemen konuyla alakalı tüm bürokratlarımız etkinlik organizasyon dedi mi, “Adam sendeci tavırdan” uzak muhteşem bir destek sağlıyorlar. Örneğin Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi dev bir organizasyon, Avrupa, Türkiye Ralli şampiyonası gibi Dünya Şampiyonasını ilimize taşıyanbir etkinlik İl Sağlık Müdürümüz ve ekibinin olağanüstü mesai anlayışı ile sağlık açısından sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Bu dev organizasyonlar İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız ve ekibinin ilgili yaklaşımı ile kimsenin burnu kanamadan sona erdi. Bu liste uzatılabilir.
Bu işler ekip işi.. İlde herkes taşın altına gövdesini koyarsa daha bir çok organizasyonun altından başarı ile kalkılabilir.
Turizm sezonun kötü geçeceği söylenirken, görünen o ki bu tür etkinliklerle olumsuz hava kırılmış oldu.
Bu geçen dönemde beni en çok mutlu eden de altından başarı ile kalkılan Avrupa Ralli Şampiyonası oldu. Bu dev organizasyon gösterdi ki Muğla olarak dev organizasyonların üstesinden gelebiliyoruz. Türkiye Otomobil Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, öncesini bir kenara bırakın yarışma nın sürdüğü bir hafta boyunca özellikle yabancı delegasyonun olumlu etkilenmesi, yarışın sorunsuz geçmesi için büyük mesai harcadılar. Bunda ne kadar başarılı olduklarını Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu FIA Ralli Komisyonu Marmaris Rallisi’nin 2018’de Dünya Ralli Şampiyonası’na dahil edildiğini resmi olarak açıklamasından anlayabiliyoruz.Bu kapsamda 13 yarıştan oluşan takvimin 10. yarışı Türkiye’de 13-16 Eylül tarihlerinde Muğla ve çevresinde gerçekleştirilecek..
Bunu şöylede açıklayabiliriz. Dünyada 112 ülkeden canlı olarak izlenecek bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Heyecanlanmamak elde değil.
Bunun mali getirisinden bahsetmeye ufkumuz yeter mi bilmem. Fakat bildiğim tek şey seneye Eylül ayını iple çektiğimiz.
Şimdiden çok ciddi bir şekilde çalışmak ve hazırlanmak gerek..
E peki yaz dopdolu geçti.
Kış?
Durmak yok.. Devam..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.