Son güncellenme :23.10.2018 11:07

Anasayfa > Muğla > Yatağan’da Muhtarlar Günü kutlandı

23.10.2018 Sal, 11:07

Yatağan Muhtarla günü kutlaması saat 11.00 Yatağan Muhtarlar Derneği Başkanı Nizamettin Arıkan’ın Anıta çelenk sunumu saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
Burada günün önem ve anlamı ile ilgili konuşan Yatağan Muhtarlar Derneği başkanı Nizamettin Arıkan; ‘Muğla İlimizde menteşe Ocağında 1834 yılında muhtarlık sancağı kurulmuş olup o güden bu güne kadar muhtarlık kurumu devam etmektedir. 3yıldır da 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanmaktadır. Bilindiği üzere 6 Aralık 2012 tarihinde Büyükşehir yasanından sonra köy muhtarlıklarımız mahalle muhtarlığı statüsüne dönüştürülmüştür. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra 50 mahallede muhtarlar hizmet vermektedir. İlçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler içinde çalışmaktayız. Bizleri çalışmalarımızda büyük destek olan Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Muhtarlar günümüz kutlu olsun ’dedi.
Törenden sonra Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. sosyal tesislerinde yemek düzenlendi. Törene ve yemeğe, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Muhtarlar, daire amirleri, siyasi partilerin başkan ve temsilcileri sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Muhtarlarımızın her türlü şikâyet ve talebi dikkate alınmakta gerekenler yapılmaktadır’ dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.