Son güncellenme :22.10.2018 13:18

Anasayfa > Muğla > Ukrayna’dan Dalaman’a kış seferleri başlıyor

22.10.2018 Pts, 13:18

MUTSO, YDA Dalaman HAvalimanı koordinasyonuyla üye oda mensuplarına düzenlenen “Dijital Pazarlama” konulu çalıştaya üyeler yoğun ilgi gösterdi. Çalıştayın açılışında konuşan YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, 15 Kasım’da Kiev-Dalaman-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti seferlerinin başlayacağı müjdesini de verdi.
YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç: “Dalaman Havalimanının hitap ettiği bölgede yılda havayoluyla gelen 1,5 milyon dan fazla turist ağırlıyoruz. Bu bölgede yaklaşık 135 bin yatak var ve 1,5 milyar dolardan fazla bir katma değer yaratılıyor”dedi.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) mensuplarına dünyada Digital marketing , internetin bölge ve ürün tanıtımında kullanılması , trendler ve faydalanma yolları ile ilgili interaktif bilgi verildi.12 Ekim Cuma günü MUTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dijtal Pazarlama konulu çalıştay üyelerden yoğun ilgi gördü.
Çalıştayın açılışında konuşan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, program sunumu ve yapılacak çalışmaların bölgemiz adına faydalı olması temennilerinin ardından Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç’i kürsüye davet etti.
Kiev-Dalaman seferleri başlıyor
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Sezon uzatılması ve kış uçuşları için yapılan çalışmalar kapsamında , uzun süredir üzerinde çalıştığımız bu proje kış programını geliştirmek için bir başlangıç olacak. Başka hatlardan da kış döneminde uçuş koyma çalışmalarımız devam edecek. 15 Kasım’da Kiev-Dalaman-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti seferlerinin başlayacağı müjdesini verdi.
Güvenç, seferlerin 4 gün Muğla 3 gün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti şeklinde olacağını ve tarafların Kiev de bir araya getirilerek anlaşmanın gerçekleştirildiğini ifade etti.
Sözlerine havacılık-turizm ilişkisi ve bölge ekonomisine katkısı hakkında kısa bir bilgi vererek devam eden Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, şunları kaydetti:
“Muğla, yöresel milli gelir itibariyle ilk olarak payını turizmden alıyor. Sonra madencilik ve tarım geliyor. Sadece Kaş-Kalkan’dan Marmaris’e kadar olan Dalaman Havalimanının hitap ettiği bölgede yılda yaklaşık 1,5 milyon turist ağırlanıyor. Bu bölgede yaklaşık 135 bin yatak var ve 1,5 milyar dolardan fazla bir katma değer yaratılıyor. Bölgenin ağırladığı yabancı turist ağırlıklı İngiltere olmak üzere Rusya, Ukrayna, Almanya’dan geliyor, diğer pazarlardan da önemli artışlar söz konusu .Şuanda 2015 yılı turizm rakamlarını yakalamış hatta geçmiş bulunuyoruz. Muğla’nın turizmde çitayı yükseltmek için kısa vadede Sezonu uzatmak çok önemli ve bu amaçla yaptığımız çalışmalar verimli oldu. Yeni sezonda da bir dizi projeyi hayata geçireceğiz.”
Turizmin dünya çapındaki geleceği. Bu gelecekte Muğla bölgesi olarak yapılan ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi veren Güvenç, “Dijital pazarlama bu işin başında geliyor. Klasik yöntemlerle bir yere kadar. Karar vericileri etkilemek ve binlerce kitleye ulaşabilmenin yolu dijital pazarlama.” ifadelerine yer verdi.
Dijital Marka Yönetimi
Hamdi Güvenç’in ardından kürsüye gelen Pangea United Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm Bakanlığının ‘Turkey Home’ Projesinin öncü isimlerinden Ferda Kertmelioğlu ise “Dijital marka yönetimi hemen her konuyu kapsıyor.” diyerek, katılımcılara teknoloji ile pazarlamanın bir araya getirilmesi, destinasyon pazarlama, Türkiye’deki realiteler, seyahat sektöründeki trendler ve dijital trendler konularını içeren bir sunum gerçekleştirdi.
Bu sunumdan sonra yapılan interaktif görüşmelerde turizm ile birlikte bölgesel ürünlerin de digital marketing yoluyla tanıtılması hususunda işbirliği yapılması ve projenin pilot çalışma olarak öncelikle bölgede hayata geçirilmesine karar verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.