Son güncellenme :18.10.2019 17:01

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > TURIZM’DEN BIR HABERIZ!..

18.10.2019 Cum, 17:01

TURIZM’DEN BIR HABERIZ!.. - Defne Bilgivar

Yorucu geçen kış ayları sonrası…Eskisi gibi olmasa da etkinliğini yitiren ilkbahar sonrasi;Gerek Turizm sektöründe faaliyet gösteren kurumlar,gerekse tatil yapmayı hayal eden günü birlikçiler ve konaklama yapanlar..Yaz mevsimini dört gözle beklerlerdi..Bu bahsederek çizdiğim resim belki de yedi veya sekiz yıl öncesine aitti..Peki neden biraz önce yazdığım yıllarda kaldı herşey..
Bir kere ülkelerinden ülkemize gelmiş.. Doğa veya Tarih turizmini görmek isteyen meraklı gözler.. Hem maddi,hem de manevi anlamda hayal kırıklığına ugrayinca;Bırakın ülkemize tatile gelmeyi..Kendi ülkelerinde Türkiye de tatil yapma planlarından bile bahsetmemeye başladıkları üzerine her birinizle bahse girerim..Bu kadar iddialıyım.. Turizmci edasında olan herkesin bırakın yabancı dil bilmesini,Türkçeyi bile zor konuşmasıyla oluşturduğu kaos bir avuç inciri çamura bular..Bular ki bu durum çorap söküğü gibi buyur gider..Sonra mi..?Sonuç ortada..Ne gelen olur..Ne de giden…
Muglanin hinterlandinda iki tane havalimanı bulunduğunu hepiniz biliyorsunuz..Önceden yaz mevsimi için olusturulan rezervasyonlar yerel basınımızda boy boy yazılırdı.. Hele havalimanlarina gelen turist sayısı.. Işte Ingiltereden su kadar,Almanyadan bu kadar..Sakın Hollandalilari unutmayın haberlerini mum ışığında arıyoruz simdilerde adeta..
Şimdi sütunlarda sadece lüks kotralariyla Bodrum yarımadası veya Marmaris’e gelen popüler iş adamlarının sadece yüzen sarayları için aldığı yakıttan bahsediyoruz..Aslında düşük olan buradaki yakıtın fiyatı degil;Onların para birimlerinin yüksek olması değil mi?Tabii ki litrelerce yakıt alırlar..
Herşeyin dışında Güney Egenin incisi değerli Muglanin bu kadar uzun kiyi şeridine sahip…Turkiyenin en popüler Turizm ili
olduğunu göz önüne alırsak yıllar öncesinin oluşturduğu ve bugün yaşanan olumsuzlukları seyretmenin zamanı çoktan geldi…Son hızla da geçmeye devam ediyor..
Hayatta hiçbir şey geç değildir.. Zararın neresinden dönerseniz kardır.. Haydi MUĞLA DUSKUNLERI ve daha ötesi SEVDALILARI..BU AŞK BITMEZ..BITMEMELI!Herşey şehrimiz için.. Bilirsiniz birlikten kuvvet doğar!….

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.