Son güncellenme :13.06.2017 16:14

Anasayfa > Manşet > TOKİ vekili de isyan ettirdi

13.06.2017 Sal, 16:14

Muğla’da yapımı devam eden 2. Etap konutların açıklanan fiyat, peşinat ve taksitleri dar gelirli ailelerin ev sahibi olma hayalini imkansızlıştırırken, TOKİ’nin açıkladığı fiyatlar toplumun bütün kesimlerinden tepki topladı. TOKİ7nun duduk uçuklatan fiyatları ve şartları AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ü de şaşırttı. Öztürk, “ Özellikle sosyal konut ve 2artı 1 konutların fiyatları dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olma hayallerini zora sokarken bizleri de hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk,“Biz siyasetçilerin 2. etap TOKİ”den beklediğimiz özellikle asgari ücretli ve dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktır. Sosyal konut ve 2 artı 1 konutların fiyatları özellikle dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma hayallerini zora sokmuştur” dedi.
Öztürk, TOKİ tarafından Muğla’da yapılan 2. Etap konut fiyatlarının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Öztürk, açıklmasında şu ifadelere yer verdi:
“Sevgili Hemşehrilerim. Bu gün açıklanan TOKİ fiyat listeleri tüm Muğlalı hemşehrilerimi üzdüğü gibi bizi de üzmüştür .Biz siyasetçilerin ana görevlerinden birisi de millettin hislerine tercuman olmak ve ortada bir problem varsa da onun çözümü noktasında enerji harcamaktır .Açıklanan fiyatlar bizlerin TOKİ’den beklediğimiz dar gelirli kardeşlerimizin uygun şartlarda özellikle uygun ödenebilir taksitlerde ev sahibi hayalini yıktığını gözlemlemek bir siyasetçi olarak bizi de hayal kırıklığına sevk etmiştir.”
“Fiyatlar dar gelirliyi zora soktu”
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, açıklmasında şu ifadelere de yer verdi: “Muğla’da müteahhit kardeşlerimiz zaten istenen fiyatlarla ev alma imkanı sunmakta ve hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Biz siyasetçilerin 2 etap TOKİ”den beklediğimiz özellikle asgari ücretli ve dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktır . Sosyal konut ve 2 artı 1 konutların fiyatları özellikle dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma hayallerini zora sokmuştur
Bu saatten sonra biz siyasetçilere düşen dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma hayallerine destek olarak 1 artı 1 ve 2 artı 1 konutların fiyatlarını ve alım şartlarını iyileştirmek için mücadele etmektir. Muğlalı hemşehrilerimiizin bu konudaki hassasiyetlerini anlıyor ve fiyatların makul seviyelere çekilmesi içinde TOKİ yetkilileri ile bu şartların iyileştirilmesi noktasında görüşmeler yaptığımızı tüm hemşehrilerimize bildirmek istiyorum.
Bizlerin Muğlada TOKİ projeleri isterken tek amacımız mevcut şartlarda ev alma hayali dahi kuramayan dar gelirli kardeşlerimizin ev sahibi olma arzusuna yardım etmekten başka düşüncemiz yoktur.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.