Son güncellenme :18.10.2019 16:55

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > TIPIK BIR SONBAHAR!…

18.10.2019 Cum, 16:55

TIPIK BIR SONBAHAR!… - Defne Bilgivar

Hatırlıyorum da geçen sene Mart ayi idi..Havalar ne kadar soğuk olsa da..Takvim üzerinde ilkbaharın ilk ayı olan Martta”Gel içimizi ısıtacak o sicak gunler”..dedim,durdum..Aklım sıra telepati yaptım.. Sayili günler gelir,geçer.. Nitekim Nisan,Mayis ayları sonrası.. Bizi, kucaklayan Yaz aylarının o çok esaslı ahengine kendimizi bıraktık..Bıraktık ama;birçoğunuz hatırlar.. Gecikmiş kırkikindi yağmurları ardı arkası kesilmeksizin yağdı.. Yine yağdı..Biten Haziran sonrası başlayan ve beklenen yaz ..Muhteşem bir gelisle;sıcaklık ve asiri nemle..Gün benim!Ben yaz mevsimiyim dedi,doğrusu…
Dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi o kadar hızla geldi,gitti ki..Âdeta birşey anlayamadık.. Hele aşırı nem tüm günleri deyim yerinde ise..Burnumuzdan getirdi..Haksızlık yapmayayım.. Güzel,keyifli günlerimizde oldu..Hiçbir şey kalıcı değil.. Geçirdiğimiz günler gidiyor..Yerine yenileri geliyor..Bu yaz iyisiyle,kötüsüyle bitti ama..Sağ olduğumuz sürece yeni yazlar da..Hatta diğer mevsimlerde hep benim,bizim olacak..
Sonbaharın kapımızı çalmasıyla hüznün en sempatik ayı Eylüle bir süre önce “Hoşgeldin…” dermiştik.. Evet;Mevsimler gelip,geçiyor.. Tıpkı omrumuz gibi..Ilkbahar,Yaz derken bütünlerini yaşadığımız tipik bir Sonbahar mevsimindeyiz..Hatta eylül tıpkı sararan yapraklar gibi rüzgarın peşine takılmış geçiyor bile..Demem o ki..SONBAHAR bir başka deyişle hazan,yani hüzün mevsimidir.
Kısalan günler,sararan yapraklar,yağan yağmurlar ve esen serin rüzgarlar hangimize hüznü yaşatmaz ki?
Kimimiz gelip geçen omrumuze yanarken,kimimiz sevgiyle geçen güzel gunlerin özlemini duyarız.. Bahsettiğim gibi güzellikler ve çirkinlikler yasantimizin her daim yaninda;Hatta taaa! Icinde…..Ne yaparsak,ne dusunursek….Sonuç daima kaçınılmazdır.. Bugünlerde gündüz saatlerinde hava yaz günlerinden kalma sıcakla devam ederken;nemden izole olmanın verdiği rahatlıkla birlikte..Hafif esintiyle tipik sonbahar günleri bizi son hızla diğer ay’a taşıyor..Sararan yapraklar,ilginç sonbahar yağmurları ve su an alabildiğine sakın ama hızını arttıracak klasik Muğla rüzgarına,kavusacagimiz günler hiç uzak değil..
Günler gelip gide dursun!…Giden sadece ne biliyor musunuz?Giden koca omrumuz..Bugün tipik,yarın ilginç,diğer gün tuhaf derken..Giden sadace ömür.. Şu gibi gelen,geçen omrumuz için yapılabilcek tek şey birbirimizi kırmadan.. Sevgi ve saygı çerçevesinde yaşantımızın geri kalan bölümünü yaşamamiz…..Bir şarkı ne der:ÖMÜR DEDIGIMIZ ŞEY.. KÜSECEK KADAR ÇOK MU?..Omrunuz yaşadığınız tipik sonbaharlar kadar güzel olsun..Güzel olsun ki bu sonbaharlar hep sizin olsun..Tabii ki bizim de!…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.