Son güncellenme :09.03.2017 10:20

Anasayfa > Yazarlar > TEBRİKLER ve TEŞEKKÜRLER SABRİ

09.03.2017 Per, 10:20

TEBRİKLER ve TEŞEKKÜRLER SABRİ

Menteşe Belediyesi Voleybol Takımı Türkiye Voleybol 2.Ligine çıktı. Sevgili kardeşim Sabri İnce’yi tebrik ediyorum. Eline Sağlık. Sabri tam bir sporcudur. Adam gibi adamdır. Demek ki Antrenörlüğü de öyleymiş. İlimizde artık Erkeklerde bir Voleybol 2.Lig Takımı var. Seydikemer Belediyespor’un başarılı işlerinden sonra Voleybolda bir güzel haber daha almak son derece mutlu etti beni.
Esasen Sevgili Sabri Abisi Sertan ile birlikte Muğla Voleybol tarihinin önemli isimleri arasında çoktan yerini aldı. Hem Sabri hem Sertan uzun yıllar Voleybol oynayarak zaten bu camianın içindeydiler hala da, sevgili Sabri, Plaj Voleybolunda benim en önemli favorilerim arasındadır.
Her şeyden önce Sabri kişiliği ile de spora ve voleybola yakışan bir adamdır. Ben 2.Ligte verilecek destek ile 1.Lige çıkacak bir takım yapacağına da inanıyorum.
Sabri maçtan sonra; Aslında söylenecek çok şey var ama takımım her şeyin cevabını sahada verdi nasıl aile olduğumuzu nasıl takım olduğumuzu gösterdiler. Hiç yenilgi almadan hatta hiç set vermeden ikinci lige çıkmayı başardık.
Onlar hem sporcum hem arkadaşım hem kardeşim onlarla her zaman gurur duydum çok zor dönemden geçtik ilk başta sonuna kadar mücadele eden karakterli sporcularıma ve bizi hiç yalnız bırakmayan belediye başkanımıza yöneticilerimize teşekkür ederim şeklinde bir yazı paylaştı. Aslında her şeyi de ifade ediyor.
Bu konuda geçen bir yazımda çok kısa bahsettiğim, Menteşe Belediyesi’nde Spor’dan sorumlu dostumuz Ahmet Niyazi Çağlar’ında büyük emekleri var. Kendisi de spor aşığı bir insan.Anlayacağınız ekip son derece iyi olmuş ve buda başarıyı beraberinde getirmiş.
Son dönemde tehlikeli bir hastalık başladı. Siyaseti spora sokmayın. Ben Allah ömür verdikçe buna izin vermeyeceğim. Hiç şüphesiz Siyaset hayatın her alanında olduğu gibi sporda da olacaktır. Siyaseti spora sokmayın derken ki hedefim, bunu kin, nefret taraf olma haline getirmemeli. Belediye Başkanı sadece kendi takımının maçına gider kendi takımına destek verirse bu olmaz. Yada şu partinin milletvekili şu maça gitti buna gitmedi diye bu işi taraflara bölmek, bu işi siyasete dökmek zarar verir. Güzel her şeyi alkışlamak yanında olmak gerek. Takımları şu kurumun takımı bu kurumun takımı diye ayırmamak gerek. Takımlar kimin desteklediğine bakılmaksızın ilin değerleridir. Hele Türkiye geneli Liglerde ilimizi temsil eden her takım bizim için önemlidir. Şu Belediye bizden onun spor takımına destek olalım. Bu Belediye bizden değil köstek olalım. Yanlış olur.
İşte Spora siyaset sokmak budur…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.