Son güncellenme :19.07.2018 12:47

Anasayfa > Yazarlar > SPOR AŞKI AĞIR BASINCA

19.07.2018 Per, 12:47

SPOR AŞKI AĞIR BASINCA - İsmail Atasever

SPOR AŞKI AĞIR BASINCA

Bir süre öncesinde Muğlaspor Kulübü Başkanı Mimar Erol Kapiz, yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıyla birlikte Göztepe Spor Kulübüne ziyaret ediyor.
Kuşkusuz amaç, sporun dostluk ve kardeşlik olduğu ilkesinin yerine getirilmesidir.
Aynı zamanda, toplumun kaynaşması ve dayanışması bağlamında itici güçtür.
Her ne kadar rekabetten kaynaklanan bir olgu, zaman zaman istenmeyen gelişmelere neden olsa da sporun özü, birlik ve dayanışmayı öngörür.
Bu nedenle birçok kulübün, aralarında kardeşlik bağı oluşturmasının nedeni başkası değildir.
***
İlişkin olarak, yıllarca kaleme aldığım yazılar arasında spor, sportif faaliyetler ve de spor kulüpleri vardı.
Özellikle konuşlandığımız kentte sportif anlamda sergilenen etkinlikler, profesyonel olarak mücadele eden kulüplerimizi, bir şekilde kaleme aldım.
Gerek sergiledikleri faaliyetleri, gerekse yıl boyunca sürdürülen mücadeleyi, izleyebildiğim ölçüde halkın bilgisine sundum.
Özellikle kulüpler bazında.
Yanı sıra, çeşitli müsabakaları izleme imkanı bulamayanların merakını gidermek için yerel bazda yayın yapan medya organlarında görevli arkadaşlarımız da aynı duyarlılığı gösterdiler.
Bilhassa Devrim Gazetesi Spor Sorumlusu Ekrem Orhan, tüm sportif faaliyetler adına takdire şayan bir yaklaşım sergilemektedir.
***
Belirttiğim gibi bir süre önce Muğlaspor Yönetimi, Göztepe Kulübüne ziyaret edince, bu defa gelenek ve göreneklerimiz arasında yer alan iadeyi ziyaret gerçekleşiyor.
Bu kez Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, hem Muğlaspor Kulübünü hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Op.Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ediyor.
Aslında Sepil soy ismi Muğla için yabancı değildi.
Belirli yaş grubunda olanlar, bir dönem Muğla Belediye Başkanlığı yanında Muğlapor Başkanlığı da yapan rahmetli Latif Sepil’i yakından tanırlar.
Latif Sepil aynı zamanda, yakın dönemin en büyük müteahhitlerinden biriydi.
Yakınımızdaki Kemer Barajını yapan da oydu.
Bunun üzerine Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’in Muğla’lı olması, yanı sıra soy ismi nedeniyle bir akrabalığı var mı? derken öğreniyoruz ki rahmetli Latif Sepil amcazadesi.
Yani Göztepe Kulübü başkanı aynı zamanda hemşehrimiz.
***
Dolayısıyla Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, hem Muğlaspor Kulübünü hem de Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret ediyor.
Uzun bir aradan sonra doğduğu topraklarda olmaktan mutlu olduğunu vurgulayan Mehmet Sepil, Muğlaspor Kulübü Başkanı Erol Kapiz’in de Muğla’lı olduğu öğrenince, daha bir mutlu oluyor.
Spor kulüplerinin bulundukları şehirlerin tanınırlığına, kültürüne önemli katkılar sağladığını vurgulayan Sepil, buna en güzel örneğin Barcelona ve Trabzonspor kulüpleri olduğunun altını çiziyor.
Konuşmasını sürdüren Sepil, çocukluğundan bu yana Göztepe taraftarı olduğunu, amacın kalıcı başarılar elde etmek yanında İzmir’e ve Göztepe Kulübüne farklı modern bir stat kazandırmak olduğu vurguluyor.
Aslında Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil adına daha bir mutlu olduğumuz, doğduğu topraklara sahip çıkmasıydı.
***
Göztepe Spor Kulübü Başkanı ve hemşehrimiz Mehmet Sepil’in ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Büyükşehir Belediyle Başkanı Op.Dr.Osman Gürün;
Göztepe Kulübü, süper lige çıkmakla kalitesini göstermiştir.
İki değerli başkanımız Göztepe Spor Kulübü ve Muğlaspor başkanlarımıza ziyaretleri için teşekkür ediyorum.
İlkokul sonrası eğitim hayatım İzmir’de geçtiği için Göztepe’yi yakından tanıyorum.
Değerli hemşehrimizin başkan olmasından sonra kulüp başarılı bir ivme yakaladı.
Muğlaspor ve Göztepe’nin birlikte gerek alt yapı, gerek genç oyuncular gerekse tecrübelerinden yararlanması, iki kulübümüz için faydalı olacaktır.
Özellikle genç oyuncuların deneyim kazanması anlamında süper ligde fazla süre alamayan yetenekli sporcular Muğlaspor’da forma giyebilir.
Kulüplerin ve yönetimlerin başarılı olması için istikrara, büyük hedefler yerine ayakları yere sağlam basan adımlara ihtiyaç var.
Şirketleşme konusu da bu süreçte önemli.
İki kulübümüze de önümüzdeki süreçte başarılar diliyorum.
***
Kuşkusuz başkan Gürün’ün altını çizdiği ayrıntılar, futbolumuzun temel kriterleriydi.
Özellikle alt yapı ve genç oyuncuların değerlendirilmesi gerekir yaklaşımının itiraz edilecek yönü yoktu.
Sonuçta iki kulüp başkanıyla birlikte, büyükşehir belediye başkanının aynı kare içerisinde yer alması Muğla ve Muğlaspor adına önemli göstergeydi.
Ümit edilir ki aynı birliktelik, spor aşkı kapsamında, çeşitli başarıların öncüsü olur.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.