Son güncellenme :09.10.2018 13:02

Anasayfa > Muğla > Sökmen adaylığın açıkladı

09.10.2018 Sal, 13:02

Yusuf Sökmen, 11 Ekim 2018 Perşembe günü yapılacak olan 6. Olağan Genel kurulda İlçe Temsilciliği için adaylığını açıkladı.
Yatağan İlçesinde ziyaretlerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, “Zirvenin emekçileri ile yola devam ediyoruz. Sendikamız Yatağan’da önceki dönem İlçe Başkanı olarak seçimi kazanan Orçun Keskin ile 2015 yılında ilk defa yetkili olduklarını belirterek emeklerinden ve duruşundan dolayı kendisine teşekkür ederek Yusuf Sökmen’in görevi devraldığını belirterek’ kendisine başarılar diledi.
Önder Uçak ve yönetim kurulu üyeleri Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Fatih Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ziyarette bulundular.
“Üyelerimiz büyük kazanımlar elde etti”
Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Uçak, 4 yıllık görev süresi içinde çok büyük kazanımlar elde ettiklerini söylerken, “İlk kez yetkili sendika olmamızın yanında, üyelerimizin birçok alanda büyük kazanımlar elde etmesini sağladık. ‘Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir’ sözleriyle vizyonumuzu belirleyen kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın, milletimizin mutabakat metnini yazan Mehmet Akif Ersoy’un mirasçılarıyız. Eğitim-Bir-Sen, Muğla’da eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi vermeye devam ederek, medeniyet ve değer odaklı sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olarak çalışmalarını sürdürecektir” dedi.
“Sendikalar için demokratik şölen olmazsa olmazdır”
Eğitim-Bir-Sen Yatağan İlçe Temsilciliği için adaylığını açıklayan Yusuf Sökmen konuşmasında, önemli bir sürecin eşiğinde olduklarına dikkat çekerek, sendikalar için demokratik şölenin olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Eğitim-Bir-Sen’in seçim sürecinin 3 Eylül itibarıyla başladığını hatırlatan Sökmen, “Bu teşkilatın yönetim kademesinde, teşkilata hizmet etme konusunda her üyemizin söz hakkı, yetki isteme ve göreve talip olma hakkı var. Buna hiç kimse saygı duymazlık yapamaz. Bu son derece doğaldır. Bu vesileyle adaylığımı açıklıyor ve tüm adaylarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu. Eğitim-Bir-Sen olarak, seçim sürecinin sendikamıza, üyelerimize, eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyoruz’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.