Son güncellenme :18.10.2019 17:06

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > SEVGIYI KALPTE HISSETMEK….!

18.10.2019 Cum, 17:06

Sevgi bir duygu çeşididir.. Biliriz ki sevgi;insani iyi göstermeye yönelten duygu anlamina gelir..Aslina bakarsanizda birçok anlamı içinde barındırır..Eş,sevgili veya arkadaş sevgisi;Aile,kardeş sevgisi;Şevkat,yumuşak huy sevgisi;Yemek sevgisi;Spor sevgisi derken bu zincir uzar gider..Tabii ki bu sevgiyi duymanın bilinç altında oluşturduğu etki,eğilim,duskunluk meyil,hayranlık,tutkunluk,bağlılık,dostluk gibi kavramları unutmamak lazım..!
Insan taşıdığı ve yaşadığı duygularla değer kazanmaktadır.. Peki siz bu duygunun neresindesiniz..Bunu hiç düşündünüz mu?Sevmek duygusu bir insana verilmiş en güzel ve en anlamlı duygulardan birtanesidir…
SEVGI…sadece ve yalnız insana özgü bir duygudur..Bu duyguyu en mükemmelşekilde yaşayan sadece insandır.. Haksiz sayılmam.. Insana ve insanlığa sevmek yakışır.. Öyle ki sevgi kapasitesi yoğun insanlardan oluşan bir toplum hayatın yaşamaya değdiği,Insan olmanın lezzet verdiği,insanlar arası ilişkilerin kaliteli olarak icra edildiği bir dünyanın kapılarını açacaktır..
Sevgisi kadardır insan…..
Bir insanönce kendini sevmeli..Sevmeli ki çevresine faydası olsun……
Ülkesini,şehrini,kasabasını,köyünü,mahallesini,akrabalarını,esini,çocuklarını…Herşeyi,herkesi sevmesi için kalbini dinlemeli…Hiç bir zamanda bir kalp taşıdığınıunutmamalı….!Hani ne derler..”kalpten mi seviyorsun?”..Diye sorarlar ya…! Işte öyle birşey…Aslına bakarsanız sevgiyi kalple şekillendirmek asırlar suren bir aliskanliktir.Kalpsiz insan olmaz;ancak sevgisiz insan olabilir..Bu durumda hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Çevrem beni çok iyi tanır.. Kendi capimda iyiliği sevgiye dönüştürmüş bir kalptaşıdığımı söyler herkes..Bu durum da banabüyük mutluluk verir..Çevremi severim ama sevgisiz insanlara hiç tahammülüm yoktur..Onları bile çoğu zaman tolere eder..Bu tarzInsanlara bile tahammulsuzlugumu hiç bellietmem..Tabiri caizse nezaketi elden bırakmam..Ama nereye kadar..Bu durum aslında bu tarz kişilere prim vermek anlamınagelsede;bu şekilde yol alamayacaklarını anlamaları uzun sürmez.. Çünkü sevgisizlik kadar insanı yalnızlaştıran bir duygu yoktur..Neresinden bakarsanız bakin SEVGI veSEVGILI bir insan olmanın verdiği gurur birbaşkadır..
Bugün ki birlikteliğimizi bir fıkra ilebitirmek isterim..”Bir adam birgün suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür.. Onukurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır.. Ama akrep onu sokar..Herşeye rağmen adamkurtarma eylemine devam eder..Nafile akreponu bir kez daha sokar..Yakınında bulunanbirisi ona Akrebi kurtarmaya çalışmasindanvazgeçmesini söyler..Bunun üzerine adam:SOKMAK AKREBIN DOĞASINDA VAR..BENIM DOĞAMDA IŞE SEVMEK….!”…der.Iştesevmek böylesine güçlü bir duygu..Sevin…Sevilin..Sevmek ve sevilmek hiç yakanızı bırakmasın..
HEM DE HİC BiR ZAMAN…!

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.