Son güncellenme :16.04.2019 13:46

Anasayfa > Manşet, Muğla > Rektör Çiçek: “Geleneksel Turizm Anlayışı Değişti”

16.04.2019 Sal, 13:46

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde “Turizmin Dünü Bugünü Yarını” konuşuldu.
15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla MSKÜ’de (Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi) “Turizmde Yeni Trendler – Turizmin Dünü Bugünü Yarını” konulu panel düzenlendi.Panele, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Marmaris Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Ali Kırlı, Hapimag Resort Sea Garden Genel Müdürü Kerem Demirkol, Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Onur Arslan ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Rektör Çiçek, geleneksel turizm anlayışının değiştiğine dikkat çekerek, yeni turizm biçimlerinin doğduğunu, turizm hizmetlerinin de bu yoğun dönüşüme ayak uydurması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Çiçek, “Dünyadaki bu değişim ve gelişmeyi yakından takip etmek adına Üniversite olarak üzerimize düşenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Nitekim bu semineri de yine ülkemiz turizmi açısından oldukça kıymetli görüyorum” diyerek, panelde emeği geçenlere teşekkür etti.
Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in ardından, Ali Kırlı seyahat, Kerem Demirkol konaklama ve Onur Arslan yiyecek-içecek sektörleri hakkındaki tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı.
Sevil Oluç

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.