Son güncellenme :18.10.2019 16:57

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > OKUL YOLUNA DÖNÜŞ!….

18.10.2019 Cum, 16:57

OKUL YOLUNA DÖNÜŞ!…. - Defne Bilgivar

Okul yoluna dönüş ve okul yolunda yürümek kulağa hoş geliyor…Geçmişden bugüne aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen;o günleri ilk gün ki gibi hatırlar, duygu dolu anlar yaşarız.. Yaşantımızın her anı bizim için ne kadar anlamlı ise;eğitimimizi aldığımız okulların hafızamızda tazeliğini koruması da bir o kadar güzel duygular tattırıyor bizlere…Tıpkı bende olduğu gibi..Okul gunlerim ö gunler yaklastikca daha da on plana çıkar.. Yazımın yayınlandığı günün bir gün sonrasında 2019/2020 eğitim,öğretim yılı kapılarını tüm öğrencilere açacak…
Ilkokul,ortaokul,lise eğitimi derken;eğitimin olgunlaşmış dönemini kapsayan üniversite yaşantısı ile geleceğinizi şekillendiren eğitimle iş yaşantısına başlayacağınız gunlerin sekillenmesinin ilk dönemleridir..Yıllar gelir,geçer.. Bir bakmışsınız,eğitim süreniz tamamlanmış.. Artık yaşantınızla ilgili günler başlamıştır.. Kimbilir ne sevecen günlerle birlikte,kaktüslu yollardan gectiginiz anları anımsar.. Yüzünüzde herşeye rağmen hoş bir tebessüm belirir..
Yılları geride bıraktım ama okul yaşantımın bana kazandirdigi o övünç dolu anılarımla hayatımın;eğitim sonrası kazandığım kendime has bilgeliğimle once kendime,sonra da etrafima kazandirdigim uslubumla ne kadar övunsem azdir..Bu durumun sadece benimle ilgili değil,herkesle ilgili olduğunu belirtmek isterim..
Yeni eğitim ve öğretim doneminin;hangi aşamada olursa olsun…Öğrencilerimizin bu ders yılında da başarılarının da daim olmasindan yola cikarak;onların bu dönem öncesi sevinclerinin ve heyecanlarinin en üst düzeyde olduğunu biliyorum..Çünkü bu dönemleri hep yaşadım..Neler hissettim neler!…
Eğitimin yaşantımızdaki yerinden yola çıksak,nerelere geleceğimizi aşağı yukarı tahmin edebiliriz..Yıllar öncesinde şehir içinde küçücük bir binada eğitim yaşantısına baslayan;Muğla şehrimizin yüz akı Sıtkı Koçman Üniversitesinin yeni yerleskesinde devasa bir büyüklüğe erişmiş haliyle eğitiminin;değerli hocalarıyla birlikte bir çiğ gibi büyümeye devam ettiğini büyük bir sevecenlikle izliyorum,izliyoruz..
Özellikle son donemde Muğlada eğitim hayatına başlamış okullara bir yeni halka daha ilave oldu..Final okulları olusumu;Final orta okulu ve Anadolu lisesinin yeni binasını dolaştım.. Harika olmuş.. Emeği geçen herkesi yürekten kutlarım.. Doğrusu bu okulda öğretmen olasım geldi..Hoş bir duygu..
Kisacasi yeni eğitim,ogretim yılında başta tüm öğrenciler olmak üzere,öğretmenlerimize başarılar dilerim..

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.