Son güncellenme :28.11.2017 11:07

Anasayfa > Manşet > Muğla’daki tesisleri Cumhurbaşkanı açacak

28.11.2017 Sal, 11:07

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde ve Muğla’da yapımı gerçekleştirilen 7.7 milyar TL yatırım maliyetli 375 tesisin açılışı toplu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Bu hizmetlerin arasında bulunan Muğla’daki tesislerin yatırım maliyeti ise yaklaşık 91 milyon TL.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan 7,7 milyar lira yatırım bedelli 375 eser hizmete alınacak. 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Muğla da payını alacak.
Muğla’daki tesislerin maliyet 90 milyon 730 bin TL
Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Muğla’nın da payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Muğla’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 12 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız” değerlendirmesinde bulundu.
Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin baraj, sulama ve taşkın koruma tesislerinden oluştuğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “DSİ tarafından Muğla’da tamamlanan tesislerle toplam 21 bin 480 dekar zirai araziye sulama suyu sağlayacağız. Yine 1 milyon 940 bin metreküp su depolayacağız. 1 ilçe, 10 mahalle ve 7 bin 940 bin dekar araziyi taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 90 milyon 730
bin TL’yi geçiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.