Son güncellenme :11.10.2017 12:26

Anasayfa > Manşet > Muğla, İngiliz Acentelerinin yakın takibinde

11.10.2017 Çar, 12:26

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı İşbirliği ile Marmaris’e gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri ziyaret ettikleri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldılar.
Acente temsilcilerinin ziyaret ve temaslarını değerlendiren YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç: “Amacımız bölgemizin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri tüm dünyaya tanıtmak”dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı İşbirliği ile Marmaris’e gelen İngiliz Acentelerin temsilcileri ziyaret ettikleri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ın doğal güzelliklerine hayran kaldılar.
Acente temsilcilerinin ziyaret ve temaslarını değerlendiren YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün, Birleşik Karallık’ta yaptığı saha çalışmaları kapsamında, acentelerin sattığı ürünü tanıması için düzenlenen bilgilendirme turlarının ilkini İskoçya’dan, Glasgow, Aberdeen, Motherwell, Hamilton, Coatbridge ve Stirling’ den gelen 14 acente yetkilisi ile gerçekleştirdiklerini söyledi.
Güvenç; “Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğümüz organizasyonu ve Marmaris Belediyesi ile GETOB’un destekleri ile Marmaris’te ağırladığımız misafirlerimizin bir bölümü farklı turlar ile daha önce bölgemize gelmişler fakat bu kadar kapsamlı görme şansı bulamamışlar. İngiliz misafirlerimiz bölgemizin doğal güzelliklerini çok beğendiklerini ifade ettiler. Amacımız bölgemizin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri tüm dünyaya tanıtmak.
Diğer bir ifadeyle yılmadan çok daha fazla çalışıp anlatmamız gerekiyor. Bölgemizi çok beğendiler ve özellikle güvenlikle ilgili akılllarına her hangi bir soru işaretinin gelmediğini ifade ettiler”diye konuştu.
Muğla’nın Tarihi ve Doğal güzelliklerini anlatacaklar
Marmaris, Selimiye, Orhaniye, Akyaka, Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini beğendiklerini anlatan Hillary Rose Clark, Glasgow’dan geldiğini belirterek, şunları söyledi: “Bölgeyi tanıma amaçlı organize edilen tur ile geldim ve bölgeye hayran kaldım. Bölgede yaşayanlar çok canayakın. Yemekleriniz harika. Güvenlik konusunda ise en ufak bir huzursuzluk yaşamadım. Majorca’ ya çok sık gidiyorum. Burada kendimi çok güvende hissettim ve en yakın zamanda tekrar geleceğim. Marmaris çok canlı ve enerjik. Marmaris’te çok güzel marinalar ve alışveriş için onlarca mağaza ve alışveriş merkezi var. Ülkemizde Muğla’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ve gördüğümüz misafirperverliği anlatacağız”
Newcastle’den geldiğini ifade eden Paul Christopher Ayre ise bölgeye hayran kaldığını ifade ederek şunları anlattı: “Glasgow’ da yaşıyorum. Acenta olarak Türkiye’ ye çok fazla tatil satmıyorduk. Fakat buraya geldikten sonra bölgeyi her yönü ile tanıma fırsatı buldum. Dalyan Nehri ve Marmaris ve çevresi çok güzel. Dağlar muhteşem bir ambiyans yaratıyor. Bölge insanı çok iyi. İngiltere’ye döner dönmez bölgeyi müşterilerimize anlatmaya başlayacağım”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.