Son güncellenme :08.11.2017 11:11

Anasayfa > Muğla > Milli Eğitimin proje çalışmaları sürüyor

08.11.2017 Çar, 11:11

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen AB tarafından finanse edilen Dijital Öğrenmeyi Keşfedelim Projesi kapsamında Estonya Vatsaa Belediyesinden ve eğitim kurumlarından yetkililer projenin final toplantısını yapmak üzere İl Milli eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
Toplantının başkanlığını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, projenin iki yıl boyunca devam ettiğini, bu süre zarfında proje ortağı okullarımızda teknolojinin etkin kullanımı konusunda birbirinden güzel faaliyetlerin gerçekleştirildiğini, özelikle ilköğretim çağındaki öğrencilerimizin temel kodlama, robotics, android yazılımlar konusunda bilgilendirildiğini belirtti.
Milli Eğitim Bakanlığının okulların fiziksel teknolojik altyapısını Fatih Projesi ile iyileştirdiğini belirten Ekinci; bu projenin Fatih Projesi ile bütünleştiğini, proje kapsamında öğretmenlerin hizmet içi eğitim aldıklarını, bilim ve teknoloji fuarlarına ziyaretler düzenlendiğini belirtti.
Estonya adına toplantıya katılan Konsorsiyum Başkanı Anneli Tumanksi ise; bu projenin her iki taraf için de katkı sağladığını ve beklenilen amaçlara ulaşıldığını belirtti.
Toplantıda sonraki dönemlerde yeni ortaklıkların kurulmasının da temelleri atıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.