Son güncellenme :15.05.2018 10:41

Anasayfa > Muğla > Mete, facianın yıldönümünde anneler andı

15.05.2018 Sal, 10:41

AK Parti Kadın Kolları, geçtiğimiz yıl İzmir’den yola çıkarak Anneler Günü gezisi için Marmaris’e giderken Sakar Geçidinde geçirdikleri kaza sonucu hayatını kaybeden 21’i kadın 24 kişi için anma programı düzenledi.
Sakar geçidinde düzenlenen programa AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı ve üyeleri İlçe Başkanları katıldı.
Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete gazetecilere yaptığı açıklamada; “ Biz bugün hem 21’i annemiz olmak üzere 24 can kaybettiğimiz bu yerde rahmete kavuşmuş olan annelerimizi anmak hem de onların aile etrafının acısını paylaşmak üzere tekrar onları unutmadığımızı göstermek amacıyla biraraya geldik. Bu vesileyle başta şehit anneleri olmak üzere bütün annelerimizin anneler gününü kutluyor, ellerinden öpüyoruz” dedi.
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ise, dünyada milyonlarca annenin bugün çocukları tarafından sevgi ve saygıyla anıldığını belirterek, “Bu özel günde burada bulanma sebebimiz, bundan tam bir yıl önce tam da bu yolda meydana gelen elim kazadır” dedi.
Bu üzücü olay hepimizi derinden yaralamıştır diyen Toksöz, “Bucalı annelerimizi anneler gününde saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Yüce Allah’tan ailelerine sabır diliyor, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.
Açıklama sonrası dua eden partililer kazanın gerçekleştiği alana güller bıraktı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.