Son güncellenme :09.03.2018 10:06

Anasayfa > Muğla > Menteşe Belediyesi’nden Çalışan Kadına İzin

09.03.2018 Cum, 10:06

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Zahire Pazarındaki üretici kadınları ziyaret etti. Burada kendi yetiştirdiği ürünleri satan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Gümüş, “Sizler üreterek, çalışarak, kadınların sosyal hayat içerisinde olmasını gösteren en güzel örneği veriyorsunuz. ” dedi. Ziyarette kadınlarla bir süre sohbet eden Başkan Gümüş, daha sonra kadınlara çiçek ve çanta hediye etti.
Günün anlam ve önemi nedeniyle Menteş Belediyesi’nde çalışan kadın personelle sabah kahvaltısında buluşan Başkan Gümüş, kadınlara seslenerek, “Ne mutlu ki bize Atatürk gibi bir dünya liderimiz var. Kadınlar hak ettikleri modern ve özgür yaşama kavuşabilmeleri adına Ulu Önderimiz Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, kadın hakları alanında dünya milletlerinden çok daha önce gurur verici atılımlar gerçekleştirdi.” dedi.
Konuşmasının ardından sözü kadınlara bırakan Başkan Gümüş, belediyede çalışan tüm kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tam gün izin verdi. Başkan Gümüş kadınlarla birlikte kahvaltı yaptıktan sonra, personelin günlerini kutladı.
Menteşe Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, akşamları aydınlatılan belediye binasını da mor ışıkla aydınlattı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.