Son güncellenme :16.09.2016 16:36

Anasayfa > Yazarlar > Küçük bir tebessüm yeter

16.09.2016 Cum, 16:36

Küçük bir tebessüm yeter

Mutlu bir sabaha merhaba diyebiliyorsanız, sizden şanslısı yok. İnsanın sevdiklerinin yanında olması, işlerinin düzgün gitmesi kadar hiç bir şey içinizi rahatlatmaz sanırım.
Mutlu olmak için her şeyin yolunda olması gerekmiyor. Her şey yolunda olursa, sadece şanslısınız demektir. Ama mutlu olmak için; küçük bir tebessüm yeterli. Çarşı içinde çalışan esnafa günaydın demek, az çok her gün gördüğünüz kişiye tebessüm etmek, tanımadığınız küçük çocuklarla konuşmak, sokak hayvanlarını beslemek ya da sevmek… Mutlu olmak için bir sürü nedenimiz var. Ama bazı insanlar bu nedenleri aramak yerine, hep kötü düşünüp gülümsemesini herkesten saklar. Oysaki gülen insanın ne kadar sıkıntısı olursa olsun o iki saniyelik gülümseyişte mutlu olur.
Karamsar insanlar var ”mutlu değilim” , ” mutlu olamıyorum”gibi laflar eden. Saçmalık! Çünkü bardağın dolu tarafına bakmazlar.Belki de o bardak ağzına kadar doludur ama illaki o dudak payındaki boşlukta takılırlar. Tüm mesele bu aslında. Görmek istediğiniz ne ise onu görürsünüz ve gerçekten mutluluk istiyorsanız, sadece ufak bir tebessüm yeterli.
Gülümsemek sizi güzel gösterir, mutlu eder. Sadece küçük bir tebessüm… O güzel yüzlerinizde gülümseyişler eksik olmasın. Mutlu ve gülücüklü günler…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.