Son güncellenme :10.10.2018 12:46

Anasayfa > Muğla > Köklü: Demiryolu şoför esnafını bitirir

10.10.2018 Çar, 12:46

Yatağan Şoförler-Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Nizamettin Köklü ve nakliyeci temsilcisi Celal Uçar, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’in Denizli Aydın, Çine, Yatağan, Milas ve Güllük demiryolu hattını gündeme getirmesine tepki gösterdiler.
Yatağan Şoförler-Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Nizamettin Köklü ve nakliyeci temsilcisi Celal Uçar, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesiyle Denizli Aydın, Çine, Yatağan, Milas ve Güllük demiryolu hattını yeniden gündeme taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’e tepki göstererek açıklama yaptılar.
Köklü, Girgin’in konuyla ilgili sunduğu soru önergesini basından öğrendiğini ve öğrendiği anda büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Köklü, “Milletvekilimizin bu konuyu gündeme getirmesi, bizim canımızı acıtmıştır. Böyle önemli bir konuyu, enine boyuna değerlendirmeden, nakliyeden geçimlerini sağlayanları düşünmeden gündeme taşımak, emeğin yanında olduklarını söyleyenlere yakışmamaktadır” dedi.
Yine CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ülke genelindeki personel servis araçlarının 19 yaş kuralını uygulamayarak 12 yaş kuralı getirdiğini ve bu uygulamayı Türkiye’de tek yapan yer olduğunu kaydeden Köklü, şoför esnafının mağdur olduğunu söyledi.
Uçar ise, Türkiye’nin zor günler geçirdiğini kaydederek, “Ekonomik krizle birlikte zor günler geçiren nakliyecilere destek çıkılmasını istiyoruz. Nakliyeci esnafı Türkiye’nin bel kemiğidir. Onların ekmeğiyle oynanmamalıdır. Zaten masraflarımız arttı. Bu masrafları karşılayamaz olduk. Bir de üstüne bizim işimizin demiryollarına devredilmesi bu mesleğin sonunu getirecektir” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.