Son güncellenme :30.09.2016 17:09

Anasayfa > Yazarlar > KENDİ HAYATINI YAŞA

30.09.2016 Cum, 17:09

KENDİ HAYATINI YAŞA - Ece İnoğlu

KENDİ HAYATINI YAŞA

Bir öğrenemedik milletin hayatına karışmamayı, el alem ne der diye düşünmeyi bırakamadık. Yaptığımız kıskançlık mıdır, hoş görmemek midir, nedir bilmiyorum ama herkesin görüşü aynı olacak diye bir şey yok. Eğer herkesin görüşü aynı olmuş olsaydı; farklı din mezhepleri, siyasi partiler, kitap türleri, insanların tarzları aynı olurdu. Bu kadar farklı türleri olmazdı. Hayat tarzları mecburen farklı olacak ve buna kimse müdahale etmeyecek, kişinin kendisi de müsaade etmeyecek hayatının karışılmasına.

Başkaları bizim hayatımıza karıştığı sürece ve istenilen gibi yaşamaya başladığımız zaman aslında biz kendi hayatımızı yaşamıyoruz. Başkalarının kurguladığı ve bizim yaşamamızı istediği hayatı yaşıyoruz ve çok az kişi bunun farkında. Herkes kurgulanan hayatı sahiplenmiş ve onu yaşamaya devam ediyor. İnsanlar; yapmak istemediği bir şeyi yaparlarsa mutsuz olurlar işte tüm sorun bu. İnsanlarımız mutsuz. Kurgulanan bir hayat üzerinde yaşamaya devam ettikleri sürece de mutsuz kalmaya devam edecekler.

Herkes böyle bir hayatı yaşıyor ama kimsede başkasının hayatına müdahale etmekten de vazgeçmiyor. Millet hakkında konuşmayı bırakıp kendi hayatınızı düzelmeye çalışırsanız hem kendiniz hem de bu zamana kadar çektirdikleriniz rahat eder.

Kendi hayatını yaşa, başkalarının hayatını değil. Hayatın senin düşündüğünden daha değerli…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.