Son güncellenme :08.11.2017 10:46

Anasayfa > Manşet > İşte Türk Milleti

08.11.2017 Çar, 10:46

İşte Türk Milleti - Muğla Haber

Menteşe ilçesinde hizmet veren Okyanus Lokantası, şehit çocuklarından yiyecek ve içecekler için ücret almıyor. İşletmeci Abdullah Aktaş, şehit çocukların hesabının babaları tarafından bu vatan için canları ile ödendiğini söyledi.

Menteşe ilçesinde bir lokanta, şehit çocuklarına yönelik yaptığı uygulama ile gönülleri fethetti. Lokanta işletmecisi Abdullah Aktaş, işletmesinde şehit çocuklarının yeme ve içmelerinden ücret almadığını, onların hesaplarının babaları tarafından canları ve kanları ile zaten vatanın bölünmez bütünlüğünün korunmasında ödendiğini açıkladı.
Atatürk Bulvarı üzerinde 24 saat hizmet veren Okyanus lokantası işletmecisi Abdullah Aktaş, “Eğer biz bugün burada rahat ve huzurlu bir şekilde ticaret yapabiliyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği bu vatan toprağı üzerinde Türk insanının birliği, dirliği ve huzuru için binlerce şehit verildi. Bu şehitlerimizin emaneti olan çocukları bizlere emanet edildi. Bu emaneti layıkıyla taşımak bizlerin görevi. Eğer biz bugün burada huzur içinde ticaret yapabiliyorsak bu çocuklarımızın babaları sayesinde yapıyoruz. Bizim şehit çocuklarımız için yaptığımız uygulama denizde bir kum tanesi. Esnaflarımızın, işadamlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum” dedi.(İHA)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.