Son güncellenme :06.01.2018 10:32

Anasayfa > Muğla > İsmail Arık şiirlerini seslendirdi

06.01.2018 Cts, 10:32

Menteşe Belediyesi ve Muğla Sanatseverler Derneği’nin katkılarıyla Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde düzenlenen “Senden Sonra- İsmail Arık Şiirleri” ile Şair Arık, şiir severler ile bir araya geldi. Şiir yüklü gecede Arık’a müzikleri ile eşlik eden Emrah Demirtaş orkestrası ve solist Çiğdem Ateş, seslendirdiği şarkılarla etkinliğe katılanlara unutulmaz bir gece yaşattılar.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün ev sahipliğinde gerçekleşen şiir gecesine, Muğla Vali Yardımcıları Fethi Özdemir, Beyazit Bestami Alkan, Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Levent Ünver, Muhtarlar ve sanatseverler katıldı.
Gecede, kaleme aldığı şiirleri müzik eşliğinde seslendiren İsmail Arık, zaman zaman yazdığı şiirlerin hikayelerini anlattı. Sevgiliye isyan, sitem, ihanet, hasret ve sevgiliye kavuşamama temalı şiirler yazdığını belirten Arık, okuduğu şiirler ile etkinliğe katılanlara şiir yüklü bir gece yaşattı. Manevi annesine, kızlarına ve eşine okuduğu şiirler ile geceye katılanlara duygu dolu anlar yaşatan Arık, sanatseverlerden tam not aldı.
Gecenin sonunda İsmail Arık’ı tebrik eden Başkan Gümüş, “İsmail Bey, uzun yıllardır yakından tanıdığımız ve hepimizin sevdiği bir arkadaşımız. Bu gece sizleri olduğu kadar beni de çok şaşırttı. Açıkçası bu kadar yetenekli olduğunu, bu kadar güzel şiir yazıp, seslendirdiğini ben de bilmiyordum. Bize bu güzel geceyi yaşattığı için kendisine teşekkür ediyorum. İlimizde böylesine yetenekli bir sanatçı çıktığı için de ayrıca çok mutlu oldum.” dedi.
Muğla Sanatseverler Derneği Başkanı Sadettin Özbek’in şiir, Osman Coşkun’un türkü okuyarak renk kattığı gecede, Başkan Gümüş tarafından İsmail Arık’a plaket takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.