Son güncellenme :29.05.2018 18:05

Anasayfa > Yazarlar > “Huzur”

29.05.2018 Sal, 18:05

“Huzur” - Mustafa Karadağ

“Huzur”

Hayli zaman olmuştu. Yaşadığım topraklara (Yerkesik) yağmur yağmıyordu. Ama zaman zaman çevremizde gök gürültüleri oluyor bunu duyuyorduk. Genelde Muğla merkeze (Menteşe) kuvvetli yağmurlar yağdığı olmuştu. Böyle günlerde sürekli yaptığımız “akasya altı” sohbetlerimizde iş dönüşü Hüseyin’e (Atılgan) soruyorduk. Çünkü Hüseyin her iş dönüşü masamıza uğrar sohbetlerimize ortak olurdu. Soru şöyle olurdu;
-Muğla’ya (Menteşe) yağmur yağdı mı..?
Cevap;
-Ohooo! “şırktı, şırktı..”
Bu cevap bazen gerçek ve bazen de mübalağa olurdu yani abartılı olurdu…
Sonuçta birkaç günden beri yağmurlar Yerkesiğe de gelmişti. Hemde nasıl..! Dolu-molulu.. Neydi o doluların iriliği… Hayret…Yani dikilen bahçeler ve tüm bitkiler bundan ciddi oranda zarar görmüşler, gördük, duyduk…v.s.
Bahçeli evde yaşayan bir çok emekli gibi her sabah kalktığımda mutlaka ben de bahçemize çıkarım. Bahçenin dişe dokunur işi olmasa da “kıpır-yapır” vakit geçiririm.
Gel gör ki bir dostum var KARATAVUK. O pembe gagalı erkeklerinden. Durmadan ötüyor bahçedeki servinin tepesinde, en ucunda. “Yarım yamalak” bazen ben de ıslık çalarak ona eşlik etmeye çalışırım veya taklit etmek gibi bir şey yaparım…
Evimizden bahçeye çıkış “düz ayak”tır. Güllerimiz vardır, yasemin ve diğerleri. Rengarenk…tertemiz hava ve Karatavuk.. Daha ne olsun..!
Ülkemin derdinin bilincinde olarak burada kendimce “HUZUR” duymaya çalışırım, gerçekten huzuru yaşarım da.
Ve…
Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin huzur vaadini düşlerim bu vesileyle..
Elbette benim kişisel huzurum değil önemli olan. Milletin huzuru…
Ülkemizin yönetimine “MİLLET için GELİYORUZ” diyenlerin çok önemli bir vaadidir HUZUR…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.