Son güncellenme :02.03.2017 9:54

Anasayfa > Yazarlar > HEY GİDİ İSMET KARADİNÇ HEY.

02.03.2017 Per, 9:54

HEY GİDİ İSMET KARADİNÇ HEY.

Spor Kenti Marmaris diye bas bas bağıracaksın, değil Türkiye, dünya genelinde Spor da marka olmak için yola çıkacaksın ama tamamen siyasi kinle rahmetli İsmet Karadinç’i tarihe gömeceksin.
Sevgili okurlarım; büyük başkandır, tonton İsmet Karadinç Başkan.
Neden mi?
Bu gün hala bir türlü ilk gün ki gibi başarı ile yönetilemeyen, ne yapıldıysa bir türlü rantabıl hale getirilemeyen Amiral Orhan Aydın Spor Salonu’nun hayata geçiricisidir; İsmet Karadinç.
Şimdi adından, namından bile eser kalmayan bir zamanların Marmaris Basketbol, Voleybol, Futbol Lig takımlarının mimarıdır; İsmet Karadinç.
Belki 20-25 yıl önce hiçbir yerde Spor Salonu yokken, Marmaris’in göbeğine, yat limanının ortasına, içinde Saunası, Tenis Kortu, Fitnesse, Bowling Salonu, toplantı odaları olan dev tesisi kazandıran Belediye Başkanıdır; İsmet Karadinç.
Sorsan, çok hatası olabilir. Seveni sevmeyeni olabilir. Öyle yönetmiş böyle yönetmiş olabilir.
Bilemem… Çokta önemsem..
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.
Benim alanımda yani sporda Efsane Başkandır. İsmet Karadinç.
O dev salonun Hülya Avşarlı açılış konserini hala dün gibi hatırlarım. Muhteşem bir şeydi o zaman o Salonun Marmaris’e kazandırılması. O salon Türkiye Basketbol 2.Liginin(Şimdi ki Birinci Lige denk gelir) Muğla’da ki ilk takımını çıkartmıştır. O salon Muğla’nın Bayanlardaki muhteşem Voleybol Takımlarını çıkartmıştır.
O günlerden Salonu kiraya verilmiş, takımları kapatılmış bir Marmaris’e geldik. Bir Marmaris sevdalısı olarak üzülüyorum. Rahmetlinin kemikleri sızlıyordur. Hala bölgenin kanımca en önemli salonlarından birisi olma özelliğini koruyan salon hiçbir zaman o günlerde yönetildiği gibi yönetilemedi ve hiçbir zaman o gün ki spora hizmet ettiği kadar spora hizmet edemedi. Hele ki oranın apar topar kiraya verilmesi bir türlü anlam veremediğim bir hamledir. Çoğu kez yine siyasi çekincelerle bir kısım kulüplere salonun kapatıldığı kulağımıza gelen söylentiler arasında.
Nasıl olur ? Anlamak çok zor..
Tabi işin burası ayrı ele alınması gereken bir konu. Bu yazdıklarımızın orayı kiralayan ve bir şeyler yapmaya çalışan kiracılarla hiçbir alakası yok. Onlar bu işe bir ticaret hamlesi olarak bakmış ve yürütmüş olabilirler. Haklarıdır.
Fakat gelinen noktada maalesef Spor Kenti Marmaris’te broşür ve afişler dışında ortada elle tutulan hiçbir şey yok.
Esasen, sayın Başkan Ali Acar’ın soğuk duruşundan, bazı konulardaki tavırlarından hiç haz etmesem de, Marmaris’in ortasında ki ucube katlı otoparkı aslanlar gibi yıkıp, oraya muhteşem bir park yapması, şehir girişinden itibaren Marmaris’in caddelerini sokaklarının çehresini değiştirmesi ve son olarak hayata geçirdiği bisiklet yolu bile ona olan saygımı değiştirmez. Hele ilk dönemlerinde imza attığı organizasyonlar, etkinlikler hala aklımda.
Her şey bir yana görünen o ki Sayın Başkan Spor konusunda etrafındakilerin yanlış yönlendirmesi içinde. Herkes ilgi alanında ki işleri yapmalı. Sayın Başkanın muhakkak spor konusunda iyi bir ekiple çalışması şart.
Tüm bunlar, koca Moğlamın tabiri ile “Olu gider” ama Sayın Başkandan en büyük beklentim, rahmetli halef selefi, siyasi rakibi İsmet Karadinç’e vefa gösterip, adını bir spor tesisine vermesidir.
Bu bir BÜYÜKLÜK olmaz mı?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.