Son güncellenme :18.10.2019 16:59

Anasayfa > Muğla, Yazarlar > HAYATA YENI BAŞLAMAK!….

18.10.2019 Cum, 16:59

HAYATA YENI BAŞLAMAK!…. - Defne Bilgivar

Doğmak,HAYATA gelmek veya topluma kabul ettirmek..
Bundan tam yedi önce.. Takvimler 13 Ağustos 2012’yi gosterdiginde yayın hayatına yeni,yepyeni bir gazete başladı.. Zorluk derecesi hayli yuksek,kendi maddi imkânlarıyla tamamlanması gereken o yıllara göre 18 aylık süreci.. Gazetenin kendi sarf malzemeleri,diğer giderler ve en önemlisi gazete çalışanlarına ödenecek maaşların aksamadan ödenmelerini saglamak için sarf edilen gayretin ne kadar büyük olduğunu öğrendiğimde şaşkınlığımı gizleyemedim..Gelirin,gideri dengeliyemedigi o dönemlerin ne kadar zorlu geçtiğini çok iyi tahmin edebiliyorum..
Geçen süre içinde gazetenin haber akışının sağlanması,Gazetenin topluma tanıtılması için yapılan özverili çalışma,dahası topluma kucak açan reklam ve tanıtım günlerinin her kesim tarafından kabul görmesi veya görmemesi telaşı içinde yapılan hummalı görüşmelerin kabul görmesiyle.. Yaşanan mutluluk o gün ki koşuşturmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor..Istesenizde,istemesenizde..Boşuna söylenmemiş.. “Isleyen demir ışıldar..”diye..Haksiz miyim!..
18 aylık kendi kişisel harcamalari ile büyüyen MUGLA HABER gazetesi;Bu kadar geçen süre sonrasında yayıncılığa sağladığı güven sayesinde kabul edilebilirliligi kanitlamis;biraz önce geçen süre sonrasında resmi ilan alma yetisini kazandığı için artık yoluna daha emin adımlarla yürümesinin ona sagladigi avantaji nasıl kullanacağını öğrenmiş olmanın verdiği rahatlığı iyice benimsemiş.. Ve Gazete gibi gazete olmuştur..
Ilginç bir coğrafyada bulunan Muğla şehri ve hinterlandi;ülkemizin en hareketli turizm şehirlerinden biridir..Hele hele en uzun kiyi şeridine sahip tek şehir olmasının verdiği önem.. Muğla basınına da az yansimaz..Özellikle çok ciddi yansımaları olur..Işte bu anlamda şehrimizin en önemli yayın organı MUĞLA HABER GAZETESI;üzerine düşen görevi…Inanılır görev bilinci ile yerine getiriyor..Iyi gazetecilik yapmayi kurallar çerçevesinde yerine getiriyor..
Gazetecilik zor iştir.. Ama bir o kadar keyiflidir..Çevre faktörünün bu kadar geniş olmasını sağlayan aktivitenizde cok değerli dostlarda kazanırsınız..Bu anlamda isimizi gönül rahatlığıyla yaptığımız zamanlardan;bugünlere bizden elini çekmemiş,bizi desteklemiş tüm dostlarımıza,arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliyoruz..Iyi ki varsınız..
Şu an MUĞLA HABER GAZETESININ imtiyaz sahibi Sn.Ismail Gunay’la birlikte ;künyede ismi bulunan tüm kardeşlerime başarı dileklerimle..Iyi ki onlarda var..Çünkü gazete için var olmanın savaşını veriyorlar..
Ne mutlu ki MUĞLA HABER GAZETESININ sizler gibi okuyucuları var..Var olmaya da devam edecekler..Unutmayın herşey Muğla için..!Haksiz miyim?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.