Son güncellenme :29.10.2018 11:15

Anasayfa > Muğla > Gebe Okulu mezunları buluştu

29.10.2018 Pts, 11:15

Menteşe Belediyesi Gebe Okulundan mezun olan anneler bebekleriyle birlikte Kültür evinde verilen kahvaltıda buluştular.
Gebelikleri döneminde Gebe Okuluna kayıt yaptırarak 12 hafta süren eğitime katılmış anneler ve büyüklükleri 2 ay ile 9 ay arası değişen bebekleri kahvaltıda buluşarak güzel anlar geçirdiler.
Kahvaltıda Anneler ve bebekleriyle bir araya Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “gebe Okulu belediye olarak hayata geçirdiğimiz en güzel ve başarılı projelerimizden biri oldu. Zaman zaman benim de ziyaret ettiğim kursların ardından sizleri bebeklerinizle birlikte görmek çok güzel bir duygu. Gebe okulumuz sizlerle birlikte daha güzel oldu. Bebeklerimizin şansı, bahtı açık olsun.” dedi.
Kahvaltıda gebe okulunda aldıkları teorik ve pratik eğitimlerin yanı sıra gebe pilatesi ve gebe yogası sayesinde daha kolay ve bilinçli bir doğum süreci geçirdiklerini belirten anneler, bebeklerine bakım konusunda destek aldıklarını ve özellikle doğum sonrası yapılan ev ziyaretlerinden çok memnun kaldıklarını kaydettiler. Ev ziyaretlerinde emzirme ve yeni doğan bakımı konusunda bilgilerin tekrarlanması ve bu ziyaretlerde psikoloğun bulunması, ihtiyaç hissedildiğinde psikolojik danışmanlık hizmeti alabilecek olduklarını bilmenin kendilerini rahatlattığını ifade ettiler.
Gebelik döneminde başlayan dostluklarının kurs bitiminde ve doğumdan sonra da devam ettiğini söyleyen anneler, gebe okulu sayesinde bebeklerinin de minik arkadaşlarının olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek, gebe okulunu hayata geçirdiği için Menteşe Belediye başkanı Bahattin Gümüş’e teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.