Son güncellenme :23.10.2018 11:17

Anasayfa > Muğla > Gazeteci Yıldırım’a saldırı

23.10.2018 Sal, 11:17

Gazeteci Cavit Yıldırım’ın oğlu ve arkadaşı bir gurup tarafından oraklı, sopalı saldırıya uğradı. Saldırı sonrası Cavit Yıldırım vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Yatağan’da bir okul bahçesinde oturan 14 yaşındaki B.Y. ve 15 yaşındaki arkadaşı, alkollü oldukları iddia edilen 25-30 yaşlarındaki 2 kişi tarafından sözlü taciz ve şiddette uğradı.
B.Y., babası Pusulu48’in İmtiyaz sahibi Cavit Yıldırım’ı araması üzerine olay yerine gelen Gazeteci Cavit Yıldırım ile 2 kişi arasında sözlü tartışma yaşandı. Kısa süreli tartışmanın arından S. isimli şahıs yakınında bulunan evlerine seslenerek yardım istedi. Bu sırada evden çıkan 2’si kadın 6 kişi yanlarında getirdikleri bıçak, orak ve sopalarla Yıldırım’a ve oğlunu darp ettiler.
Yıldırım’ın 112 ekiplerini arayarak yardım istemesi üzerine bölgeye polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Olay yerine kısa sürede gelen 112 ekipleri, vücudunun değişik noktalarından yaralanan Yıldırım’a ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı.
“100 metrelik yere 8 dakikada geldiler”
Yaşanan olayda Cavit Yıldırım polislerin geç geldiğini iddia ederek sitemde bulundu. Polislerin olaya 100 metre uzaklıkta olduğunu söyleyen Yıldırım, “İhbarı yaptıktan 8 – 9 dakika sonra olay yerine gelebildiler. Polisler buraya 100 metre uzaklıkta. 100 metrelik yere 8 dakikada geldiler. Daha erken gelseler belkide bu durumda olmayacaktım” dedi.
Yıldırım’ın tedavisi Yatağan Devlet Hastanesinde sürerken 8 kişi ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.