Son güncellenme :09.06.2017 19:35

Anasayfa > Manşet > FETÖ’nün ByLock’cu ablaları yakalandı

09.06.2017 Cum, 19:35

Muğla Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 24 ilde eş zamanlı olarak yürütülen operasyonda 30 öğretmen gözaltına alındı. 30 kişinin içinde bulunan ve FETÖ’nün ablaları olarak tanımlanan 6 kadın öğretmen Muğla’da savcılığa sevkedildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY operasyonunda cemaat okullarında çalışan ByLock kullandıkları tespit edilen 24 ilde 30 öğretmen gözaltına alındı. Gözaltına alınan 30 kişiden ByLcock ablaları olarak adlandırılan 6 öğretmen Muğla’da savcılığa sevk edildi.
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında FETÖ’nün KHK ile kapatılan okullarında çalışan ve örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock” kullanan 30 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Muğla merkezli 24 ilde 30 kişi hakkında eş zamanlı “ByLock” operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında gözaltına alının 30 kişi Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde sorguya alındı. Sorguları tamamlanan ByLock’çu ablalar M.Y, G.T, H.Y, E.D, G.Y, ve A.P savcılığa sevk edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.