Son güncellenme :19.01.2018 11:20

Anasayfa > Yazarlar > Cehalet yükselen değer hükmünde

19.01.2018 Cum, 11:20

Cehalet yükselen değer hükmünde

Şu manzara ürpertici. Faraza bir akademisyen kalkıyor Nuh Peygamberi telefon muhaberatının içine duhul ediyor. Anlatılmak istenen belki teşbih ama direk konuyla ilişkilendirerek insanları şaşırtıyor.
Bir diğeri, 9 yaşındaki kızları “haşa” peygamberle izdivacından bahsediyor. 7 yaşındaki bir kız çocuğunun gelinliğini murafakat ediyor ve cinsel sapıklığı ile genç bedenlere sahipliği sünnetle bağdaştırıyor.
Karşımıza bir tablo çıkıyor ve bu ruh hastalığı nüksediyor. Pedegojik, pedefolik mecnun davranışlı dine teşmil edilen manzara ile kitleler rahatsızlaşıyor. Bilmeyenler ise dine karşı olan bağlılıklarından zaaflar peydahlanıyor.
Bu tabloyu meydana getiren davranışın, fikriyatın temelinde İslam aleyhtarlığının neşvünema bulması için inandırıcılık fikriyatının aşısının tutması, dinler arası fikri savaşın gayri İslami unsurların İslami imiş gibi kullanılması ile savaş materyalini kendi dinleri lehine kullanarak dünyada İslami akıma set vurmaktır amaç. Planlıdır, şuurludur.
Hiç işleri yok da niye boşuna uğraşsınlar Budizmle, Hinduizmle, Hıristiyanlıkla. Onlara düşmanlık boşuna, ateş olsalar cürümü kadar yer yakacaklar. Mesele cehaletin hüküm sürdüğü ve fakat fevc fevc hikmet çizgisiyle İslamlaşan kainatın gidişatında boş çene yerine akıllı, teenni ile şuurlu, bilimsel gerçekleri ilmin ışığında savunacak, pörsümüş kafalara, gizemli davranışlara değil aleni, hiç kimsenin itiraz edemeyeceği fikri seviyede metodik savaş ilkeleri kullanarak sahada gözükmek mecburiyeti var. Onun denge unsuru kafasını kuma sokan kuş misali yerine aksiyon halinde süratle cevap veren üst kurul lazım. Cehaletin mağlubiyetin ancak böyle gerçekleşir.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.