Son güncellenme :26.10.2018 12:07

Anasayfa > Yazarlar > BU REKTÖR’DE KESİN İP VAR!!

26.10.2018 Cum, 12:07

BU REKTÖR’DE KESİN İP VAR!!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi içinde ki Özel Yurdun oraya Basketbol Sahası yapılmış. Gördüm inanamadım. Dedim ki helal olsun. Gidip Yurt yönetimini kutlayayım.
-Elinize Sağlık. Bura da bir Açık Basketbol Kortu çok iyi bir fikir.
-Evet ama o bizim fikrimiz değil.
-Kimin Peki?
-Rektörümüz talimat verdi. Ayrıca 2 tane daha yapılacak. Biri Mühendislik Fakültesinin yanına, biri de TIP Fakültesinin yanına..
Rabbim sana geliyorum…
Rektör talimat vermiş. Rektör. Demiş ki. “Burası sıcak memleket . Bu sahaları aydınlatın gece istedikleri kadar Basketbol oynasınlar. Nasıl bir kampüsün içinde Basketbol sahası olmaz? Gençler, bara, cafeye oraya buraya gidene kadar Basketbol oynasınlar. Kampüste ne kadar vakit geçirirlerse o kadar iyi. Ayrıca TIP Fakültesinin bulunduğu alanda hiçbir spor tesisi yok. Buraya da bir açık Basketbol Kortu yapılsın ve eklemiş. Basketbol tüm dünyada u kadar sevilirken, burada nasıl olmaz?”
Orada bayılacaktım. Gördüğüm yerde elim ağrıyana kadar alkışlayacağım.
Akademik Açılış Töreni. AKM’deyiz.
Oda ne Yeşim Bostan orda. Dünya Şampiyonu Okçumuz. Rektör özel davet etmiş. Bide plaket hazırlanmış. Hani şu Dünya Şampiyonasına gitti diye devamsızlıktan sınıfta bırakılmak üzere olan Şampiyon okçumuz. Sadece o da değil. Taekwondocusu, atleti.. Başarılı sporcuları özel davet etmiş Rektör. O da yetmemiş, teşekkür ve plaket. Hiç alışık değiliz. Hiç duymadık.
Bu kadar olamaz Kesin ip var!!!
Sabah 8 de işinin başında. Spor Salonuna gidiyor. Aoikido ve diğer uzak doğu sporları için Salon istiyor gençler. Salonun altında ki depo hemen dizayn ediliyor. Koca bir salon gençlerin hizmetine sunuluyor.
Bunu gören Dans Sporları yapan gençler,
Hocam yıllardır bir salonumuz yok .. Diyorlar.
Hemen Talimat veriyor Rektör. Hemen bir salon tahsis edelim.
“Yasakkk kardeşim” zihniyetinden kurtulamayanlar , hocam başka uygun alanımız salonumuz yok. Diyorlar.
“Yav arkadaş bu VİP Salona ne gerek var. Bu VIP Salonu boşaltın, Dans Sporcularına tahsis edin” diyor. Salona gelince kendisinin kullanacağı odadan vaz geçiyor. Şimdi orası aynalarla kaplı muhteşem bir dans salonu.
Bir sabah 8’de Spor Bilimleri Fakültesine geliyor.(Tabi kimse yok) Biraz bekliyor. Öğrencilerin Tuvaletlerinden gelen berbat bir koku.
Benim öğrencim bu kokuyu hak ediyor mu? 3 gün içinde gelip bakacağım düzeltin burayı diyor. 3 gün içinde yıllardır milleti bıktıran koku hallediliyor.
Geçmiş dönem atıl hale getirilen Mavi Çatı’yı toplulukların emrine verin talimatı veren de yine 3 aylık çiçeği burnunda rektör. Şimdi orada topluluklara, sandalye masa ve hatta internet sağlanmış durumda. Gençler proje üretiyor, etkinlikler planlıyor. Daha neler neler. Sen çok yaşa emi hocam. Bu kadarı kimsenin aklına gelmezdi.
Tabi tüm bunları görüp, duyunca ben,Dünyaca ünlü sihirbaz, David Copperfield hava da uçarken Cem Yılmaz’ın “Kesin İp” var esprisi aklıma geldi. Hocamda normal değil.
Bu tarz yazıları çok sevmiyorum ama güzeli, doğruyu da paylaşmazsak. Yiğidin hakkını yiğide teslim etmezsek yanlış olur. Kampüs içine 3 tane Salon yapın diye talimat veren Rektörün bizde kredisi asla bitmez de, Muğla olarak böyle adamları bozmayı severiz. Ya siyasete boğarız. Ya dedikodu ile, saçma sapan bürokratların saçma sapan mevzuat söylemleri ile. Gerçi hocam tarzı ile ve 3 aydır gelinen nokta ile buna pek pabuç bırakacakmış gibi gözükmüyor ama biz yine de yapmayalım.
Umarım hocam kısa sürede; Yok personel yok, yok zarar görüyor, yok üniversite dışarı salon vermez falan gibi bahanelerle Bomboş duran Spor Salonlarından ilimizin Spor Kulüplerinin faydalanması için bir talimat verirde o konuda ki saçmalık ta ortadan kalkar. Üniversite, şehir bütünleşmesinde ciddi büyük güzel bir adım atılır.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.